Nerwowo na kursie Bloober Team. The Medium zbiera mieszane recenzje

Omawiane walory:

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje najnowszej gry studia Bloober Team. Póki co gra wśród dziennikarzy gamingowych zbiera mieszane opinie. W serwisie Metactitic średnia nota dla wersji PC-owej wynosi 75, a wersji konsolowej 72. W środę po południu kurs akcji krakowskiego studia spada o 7 proc.

bloober,microsoft,Medium, recenzje, gaming, akcje,

Fot. Bloober Team

Największa gra Bloober Team zadebiutuje w czwartek (28 stycznia) w wersji na PC-ty i platformę Xbox Series X. W środę po południu pojawiły się pierwsze recenzje. Na ten moment The Medium w wersji na PC-ty oceniło 25 redakcji gamingowych, a średnia to 75 na 100. Najwyższą notę dał Gamers Heroes (95/100). Z kolei PC Gamer ocenił grę na 92 i zaznaczył, że gra choć ma braki techniczne, to rekompensuje je ciekawymi scenami i dobrze przemyślaną fabułą. Z istotnych redakcji warto odnotować też 90 od GameSpot. Znacznie niżej tytuł ocenił Game Informer, który wystawił notę 68. Według redakcji, horror jest nieco „płytki”. Najniższą ocenę wystawił CGMagazine, który dał 45, głównie z uwagi na błędy techniczne w grze.

Oceny The Medium w wersji na PC. Źródło: metacritic

Nieco gorzej jest w wypadku konsol Xbox. Tu średnia z 53 recenzji wynosi 72/100. Recenzenci chwalą dojrzałą fabułę, wygląd lokacji, grafikę, ścieżkę dźwiękową i flagową mechanikę gry, czyli operowanie w dwóch światach jednocześnie. Z drugiej strony dziennikarze wytykają grze skomplikowany scenariusz, mało ambitną rozgrywkę, toporne sterowanie, czy problemy z optymalizacją. Najlepszą ocenę wystawił portal The Gamer (100/100). Dziennikarz portalu stwierdza, że ukończył grę w dwa posiedzenia i nigdy nie trafił na moment dłużyzn czy nudy.

– To konkretne, fascynujące doświadczenie, które mówi, co ma do powiedzenia, a następnie każe ci pomyśleć nad tym co przeżyłeś – czytamy w recenzji Belli Blondeau z The Gamera

Serwis IGN wystawił konsolowej produkcji Bloobera ocenę 80/100. Zdaniem Tristana Ogilvea, The Medium to wciągająca gra, thriller bez zbędnych wypełniaczy. Najniższą notę dla konsolowej wersji The Medium wystawił serwis GamingBible, który dał grze Bloober Team jedynie 30/100. W swojej recenzji Dean Abdou nazywa produkcję „horrorem, który nie straszy”.

– Pogrzebana pod niechlujną narracją i przyziemną rozgrywką, skrywa się dobra gra. Ale w przeważającej części Medium to produkcja, którą z radością zostawiam za sobą i nie chcę nigdy więcej o niej myśleć – czytamy w recenzji.

Oceny The Medium w wersji na konsole. Źródło: metacritic

Medium to horror z widokiem z trzeciej osoby (tzw. TPP), w którym rozgrywka skupia się na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek i zmierzeniu się z wszelkimi niebezpieczeństwami. Gracz wcieli się w Marianne, która jest tytułowym medium i stara się rozwiązać zagadkę śmierci dziecka.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r. Pierwsze recenzje gry The Medium okazały się zimnym prysznicem dla akcjonariuszy. W środę po południu notowania spółki spadały momentami o 9,7 proc. do 185 zł. Kwadrans po 16:00 notowania zmniejszyły skalę przeceny do -7 proc. Za jeden walor płacono 190 zł. Przed publikacją recenzji kurs rósł o 2 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BLOOBER)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR