Novaturas miał wstępnie prawie 33 mln euro przychodów w 2020 r.

Omawiane walory:

Novaturas miał 32,9 mln euro przychodów w 2020 r., o 82 proc. mniej r/r, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Novaturas miał w tym czasie 48,5 tys. klientów, o 83 proc. mniej r/r.

Fot. Pexels

W samym grudniu przychody wyniosły 0,45 mln euro (-95% r/r).

– W ostatnich miesiącach 2020 bardzo aktywnie pracowaliśmy z instytucjami państwowymi nad najlepszymi i najszybszymi rozwiązaniami dla refundacji podróżnym odwołanych wycieczek. Do tej pory na Litwie mamy wnioski o zwrot ok. 1,8 mln euro – czytamy w raporcie.

– Zaczynamy 2021 r. z pozytywnymi wieściami – po długich rozmowach z Invega osiągnęliśmy wspólne rozwiązanie, które pozwoliło nam na dodatkowe 1,018 mln euro pożyczki na uregulowanie się z podróżnymi i obecnie pracujemy nad formalnościami – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka dodała, że rozstrzygnięcia zapadną do pierwszych dni marca. Ponadto w grudniu pozyskała 11 mln euro gwarancji, które zapewniają, że spółka wypełni zobowiązania wobec klientów.

– Klienci mogą z pewnością planować kolejne wakacje, całe ich pieniądze na przyszłe wyjazdy są zabezpieczone – powiedziała prezes Audrone Keinyte, cytowana w materiale.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Novaturas)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR