Nowy kontrakt za 75 mln zł wyrwał kurs Wasko z korekty

Omawiane walory:

Informatyczna grupa pozyskała kolejne duże zlecenie. Komunikat wywołał radość na kursie Wasko i zaowocował kilkuprocentowym wybiciem mimo słabej sesji na warszawskim parkiecie.

Informatyczna grupa znowu przypomniała się inwestorom za sprawą zawarcia dużego kontraktu. Tym razem Wasko podpisało umowę z Urzędem Morskim w Gdyni na zaprojektowanie i budowę Pomorskiej Magistrali Teleinformatycznej. Wartość zlecenia to 75,6 mln zł brutto (61,5 mln zł netto). Termin realizacji określono na 30 miesięcy od daty podpisania umowy.>> Wszystkie komunikaty spółki znajdziesz tutaj.

Wartość kontraktu stanowi ponad 20 proc. rocznych przychodów grupy. W samym IV kwartale wyniosły one 118,9 mln zł. Skoczyły o 34 proc. w ujęciu r/r, co ma związek z konsolidacją wyników przejętej spółki COIG. Jednak dynamiczny wzrost sprzedaży nie przełożył się na poprawę zysków. Miniony kwartał przyniósł dla Wasko wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 16 proc., czyli znacznie mniej niż przyrost przychodów. Ma to związek m.in. z efektem wzrostu kosztów sprzedaży, wynikającym z wyższej niż w poprzednich okresach aktywności związanej z pozyskiwaniem nowych kontraktów. Uwagę zwraca istotna poprawa w obszarze sprzedaży rozwiązań obcych (wzrost r/r w IV kw. o 62 proc., w okresie I-III kw. był spadek o 38 proc.), przy jednoczesnym wyhamowaniu tempa sprzedaży własnych rozwiązań (wzrost r/r w IV kw o 12 proc., w okresie I-III kw. był wzrost o 25 proc.).

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli komunikat o nowym zleceniu. W poniedziałek kurs Wasko zyskał 5,2 proc. Tym samym przerwał korektę, która trwała od początku lutego. Wcześniej kurs napędzany kolejnymi doniesieniami o nowych kontraktach zyskał od połowy listopada ponad 40 proc.>> Sprawdź też walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wasko, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • sWIG80 najwyżej od 5 miesięcy, w tle wyniki spółek i fatalne dane z polskiego przemysłu

  Dobre nastroje w Europie udzielają się rodzimym inwestorom, którzy w piątek kupują akcje, pomimo rozczarowujących danych z polskiego przemysłu. W centrum uwagi są wyniki spółek, ich plany dywidendowe i przyszłe zmiany w indeksach.

 • DM BDM zaktualizował wyceny akcji Dom Development, Wasko i ATM Grupy

  Biuro w październikowym raporcie podwyższyło cencę docelową akcji dewelopera mieszkaniowego o 9 proc. do 93,90 zł, a spółki informatycznej o 29 proc. do 2,86 zł. Jedynie w wypadku ATM Grupy maklerzy zdecydowali się na obniżkę wyceny do 4 zł za walor.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • Analiza techniczna 4 małych spółek z sygnałami kupna na wykresie

  Ubiegły tydzień był wyjątkowo udany dla notowań Kopeksu, WASKO, Ailleronu i Warimpeksu. Każda ze spółek zanotowała solidne wzrosty i znacząco poprawiła sytuację techniczną na wykresie. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH zbadał podłoże wzrostów oraz nakreślił kluczowe poziomy wsparć i oporów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR