Wasko rekomenduje wypłatę 0,02 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Wasko zarekomendował przeznaczenie 1,82 mln zł z zysku netto za 2019 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,02 zł na akcję.

wasko,dywidenda,2020

Wasko rekomenduje wypłatę 0,02 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

– Zarząd Wasko podjął uchwałę w sprawie przedstawienia radzie nadzorczej, a następnie zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wniosku dotyczącego podziału zysku netto za rok obrotowy 2019 w wysokości 4.416.144,72 zł w taki sposób, aby zysk ten:

a) w kwocie 2.592.394,72 zł przeznaczony został na zwiększenie kapitału zapasowego spółki,

b) w kwocie 1.823.750 zł przeznaczony został na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, to jest w wysokości 0,02 zł na jedną akcję – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podała, że rada nadzorcza podjęła uchwałę dotyczącą pozytywnej oceny wniosku zarządu w sprawie podziału zysku netto za rok obrotowy 2019 r.

Jako dzień dywidendy zarząd zarekomendował 6 lipca 2020 r., a jako termin wypłaty dywidendy 31 lipca 2020 r

Wasko – spółka z branży IT – świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wasko, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • sWIG80 najwyżej od 5 miesięcy, w tle wyniki spółek i fatalne dane z polskiego przemysłu

  Dobre nastroje w Europie udzielają się rodzimym inwestorom, którzy w piątek kupują akcje, pomimo rozczarowujących danych z polskiego przemysłu. W centrum uwagi są wyniki spółek, ich plany dywidendowe i przyszłe zmiany w indeksach.

 • DM BDM zaktualizował wyceny akcji Dom Development, Wasko i ATM Grupy

  Biuro w październikowym raporcie podwyższyło cencę docelową akcji dewelopera mieszkaniowego o 9 proc. do 93,90 zł, a spółki informatycznej o 29 proc. do 2,86 zł. Jedynie w wypadku ATM Grupy maklerzy zdecydowali się na obniżkę wyceny do 4 zł za walor.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • Analiza techniczna 4 małych spółek z sygnałami kupna na wykresie

  Ubiegły tydzień był wyjątkowo udany dla notowań Kopeksu, WASKO, Ailleronu i Warimpeksu. Każda ze spółek zanotowała solidne wzrosty i znacząco poprawiła sytuację techniczną na wykresie. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH zbadał podłoże wzrostów oraz nakreślił kluczowe poziomy wsparć i oporów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR