Orbis negocjuje warunki sprzedaży części serwisowej biznesu

Omawiane walory:

Orbis rozpoczyna sygnalizowaną wcześniej rewolucję, polegającą na wyodrębnieniu i sprzedaży części biznesu opartej o umowy franczyzy i zarządzania (tzw. asset light). Wyłączność na negocjacje otrzymał Accor.

(Fot. mat prasowe)

Orbis, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, zdecydował, że sprzeda część serwisową swojego biznesu francuskiemu inwestorowi. Spółka zamierza skupić się na części nieruchomościowej (tzw. asset heavy). Negocjacje w tej sprawie będą prowadzone z Accorem, czyli właścicielem wszystkich marek, pod którymi działają hotele Orbisu i jego spółek zależnych. Zbycie będzie możliwe po wyodrębnieniu aktywów części serwisowej we wszystkich krajach, w których spółka prowadzi taką działalność.

– To ważny krok na drodze transformacji Orbisu. Decyzje, które podjęliśmy, są zgodne z wcześniejszymi analizami i są konsekwencją skupienia się w naszej strategii i aktywności operacyjnej na nieruchomościach hotelowych. Rozpoczęcie negocjacji z Accorem, naszym strategicznym partnerem i właścicielem marek, pod którymi działają wszystkie hotele w Grupie, wynika głównie z aktualnych umów dotyczących naszej współpracy. Doceniamy wiedzę i doświadczenie Accoru, które będą znaczące w procesie restrukturyzacji i przyczynią się do wzmocnienia pozycji Orbisu na rynku nieruchomości hotelowych. – komentuje Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbis SA.

>> Niski sezon z wysokim wynikiem – omówienie sprawozdania finansowego Orbis po I kw. 2019 r.

Zarząd podjął również decyzję o zatrudnieniu niezależnej firmy do wyceny części serwisowej grupy, która będzie wykorzystana podczas procesu negocjacji.

Portfel nieruchomości Orbisu składający się obecnie z 72 hoteli własnych i leasingowanych (asset heavy) powstał w rezultacie prowadzenia przez spółkę różnych procesów inwestycyjnych obejmujących m.in.: rozwój organiczny, adaptację istniejących budynków oraz budowę nowych obiektów.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W środę na zamknięciu sesji jedną akcję Orbisu wyceniono na 93 zł, a całą grupę na 4,3 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR