PCC Rokita przedterminowo wykupi obligacje o wartości 20 mln zł

Omawiane walory:

Dolnobrzeska spółka chemiczna przedterminowo wykupi 200.000 obligacji serii CA notowanych na Catalyst pod symbolem PCR0620.

rokita, obligacje, wykup

PCC Rokita zdecydowało o wcześniejszym wykupie obligacji o wartości 20 mln zł

Termin wcześniejszego wykupu wyznaczono na 30 kwietnia 2020 roku, natomiast dzień ustalenia praw do wcześniejszego wykupu na 23 kwietnia. Zgodnie z pierwotnym harmonogramem seria CA (PCR0620) miała zostać wykupiona 25 czerwca br. Oprocentowanie papierów dłużnych jest stałe i wynosi 5 proc. w skali roku.

W związku z decyzją o wcześniejszym wykupie, spółka za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych wypłaci obligatariuszom uprawnionym z obligacji serii CA kwotę wcześniejszego wykupu, której wartość zostanie ustalona zgodnie z pkt C ostatecznych warunków emisji obligacji serii CA.

Jednocześnie PCC Rokita zdecydowała o emisji 200 tys. 7-letnich obligacji serii GB o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł. Nowe papiery będą niezabezpieczone i z oprocentowaniem stałym 5,5 proc. w stosunku rocznym. Okresy odsetkowe będą wynosiły 3 miesiące. Docelowo obligacje serii GB mają trafić do obrotu na rynku Catalyst.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,49 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR