Po 5 sesjach rzezi GPW z trudem łapie oddech

Omawiane walory: , , , ,

Tydzień kończy się nieznacznym odreagowaniem na głównych europejskich parkietach. Po pięciu spadkowych sesjach z rzędu warszawskie indeksy też lekko odbiły i próbują odrobić część strat. Gorącymi spółkami są ponownie m.in. ZWG, Kruk i Warfama. Do tego grona dołączyło również  mocno przecenione PBG i Hawe.

Piątkowa sesja przynosi lekkie odreagowanie na europejskich parkietach. Obroty na otwarciu były prawie dwa razy większe niż wczoraj o tej porze, ale z czasem wracają one do normy. Po godzinie handlu są one takie same jak na poprzedniej sesji. Główne warszawskie indeksy znajdują się na lekkich plusach. WIG20 zyskuje o 10:30 0,2 proc., mWIG40 0,6proc., a sWIg80 rośnie o 0,2proc. Sentyment na rynku jest wyrównany z lekką przewagą pozytywną. Jego proporcja wynosi 53:47.

>> Szczegółowe statystyki obrotu na gorąco wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu. >> Dostępne są w serwisie analizy technicznej na żywo ATTrader.pl

Drugą sesję z rzędu dynamicznie rośnie Kruk. Spółka operująca na rynku wierzytelności osiągnęła w 2011 roku trzycyfrową dynamikę zysku operacyjnego i dwucyfrową zysku netto. Jak podaje PAP planuje również ekspansje na rynki zagraniczne. Do końca II kw. Ma zapaść decyzja dotycząca rozpoczęcia działalności operacyjnej na Węgrzech. W kolejnych latach możliwe jest również wejście na rynki turecki i rosyjski. Rynek reaguje pozytywnie, a kurs rośnie dzisiaj o prawie 4 proc. osiągając tym samym szczyty ze 125 sesji.

>> O dobrej sytuacji spółki informowaliśmy po opublikowaniu wyników. >> Czytaj Kruk rozwija skrzydła 

Do grona gorących spółek należy również najpłynniejszy walor z rynku New Connect. Kurs ZWG rośnie na piątkowej sesji o ok. 3 proc. Na zamknięciu wczorajszej sesji opublikowane zostały świetne wyniki finansowe spółki. Zysk netto spółki wzrósł prawie 10-krotnie w ujęciu rok do roku.

Trzecią sesję z rzędu dynamicznie rośnie również Warfama. Spółka opublikowała we wtorek wyniki finansowe za 2011 r. Były one znacznie lepsze od ubiegłego roku, a kurs wzrósł od początku tygodnia o ok. 100 proc. Jak informuje Parkiet spółka planuje też zmianę nazwy na Ursus. Dzięki zastosowaniu znanej marki liczy na zwiększenie zainteresowania ze strony kupujących. Docelowo wszystkie produkowane przez Warfamę maszyny będą nosić tą nazwę.

Po silnej przecenie straty zaczyna odrabiać Hawe. Po przebiciu poziomu 6 zł popyt wyraźnie opadł z sił i konieczna była korekta spadkowa. Na dzisiejszej sesji kurs rośnie o ponad 6 proc., ale analitycy zalecaj ą ostrożność.

Po miesięcznej dynamicznej wyprzedaży rośnie również PBG. Kurs zwyżkuje na piątkowej sesji o ok 4 proc., ale wydaje się, że to tylko chwilowa przerwa w obowiązującym silnym trendzie spadkowym.

>> StockWatch.pl zapytał analityków co sądzą o sytuacji technicznej na obu spółkach. >> Czytaj Co dalej z kursami PBG i Hawe?  

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT hawe, Kruk, PBG, warfama, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR