Polnord wyemituje 75 mln nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru

Omawiane walory:

Akcjonariusze Polnordu zdecydowali o emisji do 75 mln nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. W czwartek kurs akcji dewelopera mieszkaniowego spada o ponad 4 proc.

Polnord, emisja, akcje, budownictwo, nieruchomości

(Fot. fb/Polnord)

– Podwyższa się kapitał zakładowy spółki z kwoty 65.386.254,00 zł o kwotę nie niższą niż 2,00 zł, ale nie wyższą niż 150.000.000,0 zł, tj. do kwoty nie niższej niż 65.386.256,0 zł, ale nie wyższej niż 215.386.254,0 zł, poprzez emisję nowych akcji zwykłych na okaziciela serii T w liczbie nie mniejszej niż 1 i nie większej niż 75.000.000 sztuk, o wartości nominalnej 2,0 zł każda akcja – czytamy w uchwale.

Planowana emisja akcji serii T ma umożliwić spółce sprawne i możliwie najmniej kosztowne pozyskanie środków na bieżące potrzeby finansowe, w tym na spłatę części aktualnego zadłużenia, podano w uzasadnieniu uchwały.

– Dodatkowo, pozwoli na wsparcie dalszego funkcjonowania spółki, w tym realizację nowych inwestycji. Pozyskanie środków z emisji akcji serii T zasili spółkę o dodatkowy kapitał, pozytywnie wpływając na sytuacją płynnościową spółki. Dokapitalizowanie spółki poprzez podwyższenie jej kapitału zakładowego umożliwi również obniżenie kosztów finansowania jej działalności. Intencją zarządu spółki, z zastrzeżeniem efektów procesu book building oraz z poszanowaniem zasady prawa pierwszeństwa, jest pozyskanie inwestora lub inwestorów, którzy mogliby być zainteresowani długoterminowym wsparciem spółki w osiągnięciu powyższych celów – czytamy dalej.

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. W 2018 r. sprzedał 836 lokali.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT polnord, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR