Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” znów pobił rynek. Blisko 47 proc. zysku w 2019 roku!

Omawiane walory: , ,

Mimo trudnego otoczenia rynkowego Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” prowadzony przez Wojciecha Kręckiego zdołał osiągnąć w 2019 roku stopę zwrotu na poziomie aż 46,91 proc. W ciągu minionych 3 lat jego wartość wzrosła już o ponad 86 proc.

portfel wzorcowy, portfel inwestycyjny, portfel cztery fazy rynku

Subskrypcja Portfela StockWatch.pl pomoże Ci przełożyć teorię zarabiania na praktykę. Koszt usługi: 3 mies. – 119 zł // 6 mies. – 199 zł // 12 mies. – 345 zł.

Realne zyski na realnym rynku

Od początku prowadzenia portfela StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” inwestowane są w nim realne środki. Projekt edukacyjny prowadzony przez Wojciecha Kręckiego, znanego na forum StockWatch.pl pod nickiem Wojetek, wystartował w styczniu 2017 roku z pulą 20 tys. zł i jak dotąd bije rynek na głowę. Po 3 latach jego wartość wzrosła o 86,75 proc. do ponad 37 tys. zł. W tym samym czasie szeroki rynek (WIG) zaliczył ledwie 14 proc. zwyżkę. Miniony rok, był szczególnie udany, gdyż portfel zdołał osiągnąć stopę zwrotu na poziomie blisko 47 proc.

Celem projektu jest edukacja inwestorów w zakresie budowy i praktycznego wykorzystania strategii inwestycyjnych. Każda transakcja jest szczegółowo omawiana pod kątem zysku, ryzyka jak i możliwych scenariuszy rynkowych. Wyznaczane są też limity dopuszczalnych strat (stop loss) oraz poziomy oczekiwanych zysków (take profit).

Dwa razy w tygodniu publikowany jest biuletyn omawiający zachowanie rynku i zajętych pozycji. To właśnie dzięki obserwacji realnych transakcji i analiz prowadzącego subskrybenci mogą poznać specyfikę inwestycji na polskiej giełdzie i wykorzystać praktyczną wiedzę w swoich inwestycjach. Poza regularnym omówieniem sytuacji w portfelu, Wojetek odpowiada na pytania subskrybentów dotyczące innych walorów, a także tłumaczy tajniki analizy technicznej i mechanizmy rynkowe.

Prowadzący portfel Wojciech Kręcki, znany na forum StockWatch.pl pod nickiem Wojetek, od 2012 roku nieprzerwanie bije giełdowy indeks polskiego rynku WIG. Dla jasności należy dodać, że osiągnięty wynik uwzględnia prowizje maklerskie (0,38 proc.).

Rok Wojciech „Wojetek” Kręcki WIG
2019 r. +46,91 proc. +0,25 proc.
2018 r. +7,87 proc. -9,50 proc.
2017 r. +29,60 proc. +23,17 proc.
2016 r. +14,06 proc. +11,38 proc.
2015 r. +1,25 proc. -9,62 proc.
2014 r. +3,00 proc. +0,26 proc.
2013 r. +68,79 proc. +8,06 proc.
2012 r. +160,41 proc. +26,24 proc.

Statystyki portfela „Cztery Fazy Rynku” w 2019 roku (z uwzględnieniem prowizji maklerskiej – 0,38 proc.):

Średni zysk dla pozycji: +20,73 proc.

Średnia strata dla pozycji: -6,88 proc.

Trafność: 47,76 proc. pozycji zyskownych

Wynik względem indeksu WIG (alfa): +46,66%

Na czym zarobiliśmy najwięcej?

W 2019 roku polska giełda nie rozpieszczała inwestorów. Tylko mniejsze spółki wykazały się większą siłą (sWIG80 urósł o 13,94 proc.), a większe podmioty zdecydowanie częściej rozczarowywały stopami zwrotu (WIG20 spadł o -5,56 proc. a mWIG40 o -0,03 proc.). Na tak trudnym rynku Portfel Cztery Fazy Rynku zarobił 46,91 proc., a jego stan na koniec ubiegłego roku to 37.350,72 zł.

W prowadzonym przez Wojciecha Kręckiego portfelu w 2019 roku najwięcej zarobiły akcje mniejszych podmiotów. Były to odpowiednio Scope Fluidics (+43,18 proc.), Datawalk (+41,53 proc.) oraz Unimot (+32,55 proc.). Wynik portfela poprawiła również skuteczna spekulacja na kontraktach terminowych na spadki akcji m.in Ciechu, Aliora czy JSW.

Scope Fluidics (SCP) (+43,18%)

wykres tygodniowy

Datawalk (DAT) (+41,53%)

wykres tygodniowy

>> Szukasz okazji inwestycyjnych na GPW? Skorzystaj z subskrypcji Portfela StockWatch.pl: Cztery Fazy Rynku

Kontrola ryzyka

Oczywiście nie każda inwestycja w portfelu zakończyła się zyskiem. Kluczowym po raz kolejny okazała się ścisła kontrola ryzyka. Dzięki ograniczeniu strat zleceniami stop loss jak i kontrolą wielkości zajmowanej pozycji średnią stratę udało się ograniczyć do -6,88 proc., co przy średnim zysku w wysokości 20,73 proc. pozwoliło zachować zyskowność portfela pomimo skuteczności niższej niż połowa transakcji (47 proc.) i stosunek zysk/ryzyko na wysokim poziomie 3:1. Najwyższa poniesiona strata w 2019 portfelu przypadła na akcje Pure Biologics, których kurs spadł o -24,91 proc.

Pure Biologics (PUR) (-24,91%)

wykres tygodniowy

Opinie obecnych użytkowników portfela

– Od kilku miesięcy jestem stałym czytelnikiem portfela 4FR, a wcześniej miałem okazję śledzić publiczne portfele Wojtka. Rozpoczynając subskrypcję portfela liczyłem oczywiście na dużą dawkę praktycznej wiedzy. Dzisiaj, z absolutną pewnością, mogę stwierdzić, że dostałem to na co liczyłem. Zdobyta tutaj wiedza i doświadczenie, praktyczne porady Wojtka oraz kolektywna nauka wraz z innymi użytkownikami forum pozwoliły mi podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne. A to ma przełożenie na wymierne korzyści – więcej niż zadowalającą stopę zwrotu z portfela! Dlatego biorąc to wszystko pod uwagę, bez chwili wahania, powiem, że decyzja o zakupie subskrypcji portfela 4FR była moją najlepszą decyzją inwestycyjną w roku 2019 – ocenia użytkownik Fidiasz.

– Niespełna rok temu zainteresowała mnie koncepcja Twojego portfela. Z małymi przerwami siedzę już aktywnie na rynku kapitałowym ok 20 lat. Przez ten czas spotkałem się z wieloma technikami inwestowania i nie ukrywam, że podejście stosowane w portfelu jest naprawdę godne uwagi i przy konsekwentnym działaniu pozwala zarobić. Nawet osoba, która aktywnie inwestuje niewielką kwotę może odzyskać środki przeznaczone na abonament z dużą nawiązką – ocenia użytkownik Przemek S.

– Korzystam z usług portfela „Cztery Fazy Rynku” od ponad roku. Jestem z tej usługi bardzo zadowolony. W szczególności dlatego, że realizowana strategia portfelowa daje satysfakcjonujące stopy zwrotu, które regularnie pobijają benchmark. Strategia ‚4FR’ w czytelny sposób opisuje sygnały wejścia/wyjścia z pozycji oraz wspomaga odpowiedzialne podejście do zarządzania kapitałem. Poza tym bardzo przydatna dla mnie jest możliwość wymiany opinii z Wojetek’iem oraz innymi uczestnikami portfela. Od czasu korzystania z tej usługi moje wyniki inwestycyjne się poprawiły, a dzięki zdobytej wiedzy zmniejszyły się moje koszty psychologiczne po zajęciu pozycji – ocenia użytkownik Andrjusza.

Ty też możesz korzystać z portfela StockWatch.pl

Subskrypcja portfela to rozwiązanie dedykowane dla inwestorów szukających merytorycznego wsparcia w handlu oraz wiecznie zadających sobie pytanie: czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji lub szukających dobrze rokujących spółek pod inwestycję. Proponujemy:

  • nasz czas – Codziennie poświęcamy wiele godzin na analizę wykresów i poszukiwanie okazji do zajęcia pozycji z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku. Poinformujemy Cię mailem o wygenerowaniu sygnału i co tydzień podsumujemy aktualną sytuację rynkową i stan portfela
  • naszą wiedzę – Prowadzący jest inwestorem z udokumentowaną historią zysków, który na przykładzie swojej strategii pokaże Wam jak generować i weryfikować poprawność sygnałów, zarządzać ryzykiem portfela, prowadzić pozycje i zamykać we właściwym momencie, co jest często niedoceniane przez początkujących inwestorów
  • nasze doświadczenie – Nie wystarczy przeczytać wartościowej książki znanego amerykańskiego inwestora, aby skutecznie wykorzystać wiedzę w praktyce na polskim rynku kapitałowym. Kluczowa jest znajomość mechanizmów rynkowych, dyscyplina w realizacji założeń strategii, odpowiednie zarządzanie wielkością pozycji, czy filtrowanie fałszywych sygnałów. Dzięki doświadczeniu prowadzącego unikniecie niemiłych niespodzianek i będziecie uczyć się na cudzych błędach

at

>> Przejdź do swojego profilu i dokonaj zakupu subskrypcji w jednym z trzech wariantów cenowych i czasowych

W ramach opłaty otrzymujesz:

  • cotygodniowe biuletyny opisujące prowadzenie otwartych pozycji, aktualne wyniki oraz obserwowane walory z potencjałem do wygenerowania sygnału do zajęcia pozycji
  • powiadomienia mailowe o nowym biuletynie, wygenerowanym sygnale lub zmianach w portfelu
  • analizy na życzenie i wsparcie w merytoryczne w indywidualnym wykorzystaniu sygnałów
  • zamknięte forum dyskusyjne, gdzie prowadzący odpowiada na pytania i prośby subskrybentów

Wpisy Wojeteka znajdziesz na forum w dziale: „Strategie Portfelowe StockWatch.pl”

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT DATAWALK, scpfl, UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR