Ranking najtańszych spółek wg C/WK Grahama po I kwartale 2012 r.

Zaktualizowaliśmy ranking teoretycznie najbardziej atrakcyjnych spółek wyłonionych metodą Benjamina Grahama, uwzględniając najnowsze wyniki I kwartału. Tak jak poprzednio, trudno mówić o okazjach. Grahamowskich spółek jest jak na lekarstwo, a zastrzeżeń do nich całkiem sporo.

W kolejnej odsłonie podsumowań opartych o wyniki kwartalne odświeżamy ranking spółek przygotowany zgodnie z zasadami Benjamina Grahama, jednego z najbardziej znanych amerykańskich inwestorów, autora kultowej księgi Inteligentny Inwestor. W celu wyłowienia inwestycyjnych perełek stosował on skorygowany przez siebie wskaźnik ceny do wartości księgowej, nazywany współcześnie C/WK Grahama.

Sprawdź pozostałe podsumowania wyników kwartalnych:
>>  18 najbogatszych spółek
>>  16 najbardziej zadłużonych spółek
>>  20 spółek o najwyższej rentowności po wynikach kwartalnych


Dalszy ciąg artykułu zawiera Ranking najtańszych spółek i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT alterco, arcus, asbis, hbpolska, nttsystem, polnord, ronson, trion, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Przychody Asbisu wzrosły wstępnie o ok. 12 proc. r/r do ok. 221 mln USD w październiku

  ASBIS Enterprises Plc wypracował w październiku 2020 r. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 221 mln USD wobec 197 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 12 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

 • 10 spółek, które jeszcze w tym roku wypłacą dywidendę

  W ostatnich tygodniach 2020 roku garść spółek planuje wypłatę dywidendy. W kalendarium jest jeszcze 10 propozycji, z czego dwie to dywidendy o dwucyfrowej stopie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki sypną groszem na święta.

 • Kurs akcji Asbisu śrubuje rekordy po wynikach za III kwartał

  Dystrybutor produktów IT wypracował mocne wyniki finansowe zarówno w okresie trzech kwartałów tego roku, jak i w samym III kwartale 2020 r. Przychody ze sprzedaży za okres I-III kw. 2020 r. wyniosły ponad 1,5 mld USD w porównaniu do blisko 1,3 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 20 proc. Zysk netto w tym czasie podwoił się i wyniósł 15,1 mln USD, w porównaniu do 7,2 mln USD w okresie I-III kw. 2019 roku.

 • Asbis wypłaci 0,10 USD na akcję dywidendy zaliczkowej za 2020 r.

  ASBISc Enterprises Plc podjął uchwałę o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2020 r., w wysokości 5,55 mln USD, co oznacza wypłatę 0,10 USD na akcję.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR