Rockbridge TFI sprzedało cały pakiet akcji Dębicy

Omawiane walory: ,

Fundusze zarządzane przez Rockbridge TFI - spółkę zależną Altus TFI - zawarły umowę sprzedaży łącznie 808 064 akcji (5,854% kapitału i tyleż głosów na WZ) Firmy Oponiarskiej Dębica.

(Fot. mat. prasowe)

– Łączna cena akcji określona w Umowie wynosi 79 190 272 zł (jednostkowa cena za akcję wynosi 98 zł). W wyniku wykonania niniejszej transakcji fundusze inwestycyjne zarządzane przez Rockbridge TFI w istotny sposób zwiększą współczynnik płynnych aktywów, co stanowi realizację działania w najlepszym interesie uczestników zarządzanych funduszy – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie, celem obydwu stron transakcji jest zakończenie długotrwałego sporu korporacyjnego dotyczącego spółki Dębica, który toczy się pomiędzy funduszami inwestycyjnymi, wpierw zarządzanymi przez Altus TFI (a obecnie przez Rockbridge TFI) oraz grupą kapitałową Goodyear, podano także.

– W celu definitywnego zakończenia przedmiotowego sporu korporacyjnego, zarówno spółka, jak i Rockbridge TFI złożyły szereg zapewnień oraz zobowiązań dotyczących nieangażowania się w sprawy spółki Dębica S.A. oraz grupy kapitałowej Goodyear. Naruszenie zobowiązań zagrożone jest odpowiedzialnością odszkodowawczą, w tym karami umownymi, których łączna wysokość nie może przekroczyć kwoty 38 748 780 zł – czytamy dalej.

Altus TFI jest jednym z niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Firma Oponiarska Dębica to wiodący polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear Holdings S.àr.l. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest jednym z największych w Europie zakładów produkujących opony. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ALTUSTFI, debica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR