Rusza nowy projekt dedykowany inwestorom z NewConnect

Omawiane walory: , , , , , , , ,

Firma Infinity8, autoryzowany doradca z rynku NewConnect, rozpoczęła przygotowywanie wzorcowego portfela inwestycyjnego, złożonego tylko ze spółek notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu. Docelowo biuro zamierza aktualizować portfel co miesiąc.

Portfel Infinity8 ma krótką historię, więc za wcześnie na dogłębne oceny i analizy. Jednak warto odnotować fakt, że zawodowcy coraz częściej spoglądają w stronę małego parkietu. Dotychczas miejsce w portfelu znalazły akcje spółek Biomaxima, LUG, Mabion, Plasma, Syntetik oraz ZWG. Stopa zwrotu liczona od 30 lipca do 27 września wynosi +28,1 proc. W tym czasie NC Indeks zyskał 2,2 proc., a indeks najmniejszych spółek z głównego parkietu blisko 5 proc.

Wśród wybrańców Infinity8 najwięcej zyskały ZWG (+138 proc.) oraz Plasma (+43 proc.). Natomiast najgorzej wypadły Biomaxima (-20 proc.) oraz Synektik (-11,4 proc.). To dobitnie pokazuje, że rynek alternatywny nie jest łatwy, ma szaloną zmienność, a ryzyko dodatkowo potęguje niska płynność na wielu papierach, która utrudnia przewidywanie zachowań kursów. Niemniej biuro zamierza systematycznie tworzyć i rozliczać portfel spółek z NC.

– Chcielibyśmy co miesiąc aktualizować nasz portfel oraz informować, jakie spółki pozostawiamy, których się pozbywamy i jakie dodajemy. Pierwszy kryterium w wyborze spółek jest ich innowacyjność. Później kolejno bierzemy pod uwagę płynność akcji, kompetencje zarządu oraz wskaźnik Altmana. W mojej ocenie, rynek NC należy traktować jako inwestycje alternatywne, które w całym portfelu nie powinny stanowić więcej niż 20 proc. – mówi Łukasz Rosiński, dyrektor zarządzający Infinity8.

>> Wszystkie spółki z rynku NewConnect znajdziesz w jednym miejscu. >> Sprawdź i porównaj ich wskaźniki w serwisie StockWatch.pl

W odtajnionym właśnie raporcie biuro dorzuciło do portfela trzy nowe spółki: Aduma, The Farm51 Group oraz Voxel. Według Infinity8, pierwsza ze spółek zwraca uwagę innowacyjnymi produktami do marketingu interaktywnego oraz dużym potencjałem rozwoju rynku w perspektywie najbliższych lat. The Farm51 Group zajmujący się produkcją gier, nominację otrzymał z powodu dużego potencjału branży oraz obiecującą premierę gry Adventurer. Z kolei Voxel, który oferuje usługi z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie, został wybrany ze względu na innowacyjne produkty oraz duży potencjał rozwoju rynku w perspektywie najbliższych kilku lat. Wszystkie te spółki łączy mizerna płynność akcji. Jak zauważa Infinity8, na ostatnich 100 sesjach średnia wartość obrotu dla spółki Aduma to zaledwie 0,9 tys. zł. Nieco lepiej jest w wypadku The Farm51 Group, tj. 5,17 tys. zł oraz Voxel, tj. 23,4 tys. zł.

>> StockWatch.pl uważnie śledzi debiuty na rynku NewConnect. >> Informacje na temat każdego z nich znajdziesz w jednym miejscu w serwisie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o aduma, biomaxima, farm51, lug, Mabion, plasma, syntetik, voxel, zwg)

 • Nowe informacje dot. szczepionki Novavaksu podbiły kurs Mabionu

  Novavax poinformował, że jego szczepionka w testach klinicznych odnotowała ponad 90-proc. skuteczność w walce z różnymi odmianami koronawirusa. Informacja ta przybliża firmę do złożenia wniosku o dopuszczenie szczepionki w nagłych wypadkach w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na świecie. Z kolei na GPW mocno drożeją akcje MABIONu, który docelowo ma być jednym z lokalnych producentów preparatu.

 • The Farm 51 ogłosiło datę premiery Chernobylite

  Gliwickie studio poinformowało, że pełna wersja Chernobylite zadebiutuje 28 lipca, ale tylko w wersji na komputery osobiste. Premiera konsolowej wersji gry odbędzie się nieco później niż planowano. W poniedziałek kurs akcji The Farm 51 spadał rano nawet o 6 proc.

 • Na GPW cisza przed burzą, w grze CD Projekt i Prairie Mining

  W środę małe i średnie spółki idą nieśmiało w górę, a duże zmagają się z korektą. W centrum uwagi znalazły się m.in. akcje spółek Prairie Mining, CD Projekt, Inter Cars, czy FARM51.

 • Warszawska giełda dojrzała do korekty, tanieją banki i KGHM

  Giełdowe niedźwiedzie wreszcie doczekały się korekty na GPW. Rynek w dół ciągnie sektor bankowy i KGHM. Na szerokim rynku wyróżnia się Radpol i MABION.

 • Kurs Mabionu mocno rośnie po transakcjach z udziałem insiderów

  Insiderzy uaktywnili się na MABIONie. We wtorek kurs akcji biotechnologicznej spółki rośnie momentami o blisko 12 proc. i jest najwyżej od kwietnia br.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR