StockWatch.pl

Rusza nowy projekt dedykowany inwestorom z NewConnect

Omawiane walory: , , , , , , , ,

Firma Infinity8, autoryzowany doradca z rynku NewConnect, rozpoczęła przygotowywanie wzorcowego portfela inwestycyjnego, złożonego tylko ze spółek notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu. Docelowo biuro zamierza aktualizować portfel co miesiąc.

Portfel Infinity8 ma krótką historię, więc za wcześnie na dogłębne oceny i analizy. Jednak warto odnotować fakt, że zawodowcy coraz częściej spoglądają w stronę małego parkietu. Dotychczas miejsce w portfelu znalazły akcje spółek Biomaxima, LUG, Mabion, Plasma, Syntetik oraz ZWG. Stopa zwrotu liczona od 30 lipca do 27 września wynosi +28,1 proc. W tym czasie NC Indeks zyskał 2,2 proc., a indeks najmniejszych spółek z głównego parkietu blisko 5 proc.

Wśród wybrańców Infinity8 najwięcej zyskały ZWG (+138 proc.) oraz Plasma (+43 proc.). Natomiast najgorzej wypadły Biomaxima (-20 proc.) oraz Synektik (-11,4 proc.). To dobitnie pokazuje, że rynek alternatywny nie jest łatwy, ma szaloną zmienność, a ryzyko dodatkowo potęguje niska płynność na wielu papierach, która utrudnia przewidywanie zachowań kursów. Niemniej biuro zamierza systematycznie tworzyć i rozliczać portfel spółek z NC.

– Chcielibyśmy co miesiąc aktualizować nasz portfel oraz informować, jakie spółki pozostawiamy, których się pozbywamy i jakie dodajemy. Pierwszy kryterium w wyborze spółek jest ich innowacyjność. Później kolejno bierzemy pod uwagę płynność akcji, kompetencje zarządu oraz wskaźnik Altmana. W mojej ocenie, rynek NC należy traktować jako inwestycje alternatywne, które w całym portfelu nie powinny stanowić więcej niż 20 proc. – mówi Łukasz Rosiński, dyrektor zarządzający Infinity8.

>> Wszystkie spółki z rynku NewConnect znajdziesz w jednym miejscu. >> Sprawdź i porównaj ich wskaźniki w serwisie StockWatch.pl

W odtajnionym właśnie raporcie biuro dorzuciło do portfela trzy nowe spółki: Aduma, The Farm51 Group oraz Voxel. Według Infinity8, pierwsza ze spółek zwraca uwagę innowacyjnymi produktami do marketingu interaktywnego oraz dużym potencjałem rozwoju rynku w perspektywie najbliższych lat. The Farm51 Group zajmujący się produkcją gier, nominację otrzymał z powodu dużego potencjału branży oraz obiecującą premierę gry Adventurer. Z kolei Voxel, który oferuje usługi z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie, został wybrany ze względu na innowacyjne produkty oraz duży potencjał rozwoju rynku w perspektywie najbliższych kilku lat. Wszystkie te spółki łączy mizerna płynność akcji. Jak zauważa Infinity8, na ostatnich 100 sesjach średnia wartość obrotu dla spółki Aduma to zaledwie 0,9 tys. zł. Nieco lepiej jest w wypadku The Farm51 Group, tj. 5,17 tys. zł oraz Voxel, tj. 23,4 tys. zł.

>> StockWatch.pl uważnie śledzi debiuty na rynku NewConnect. >> Informacje na temat każdego z nich znajdziesz w jednym miejscu w serwisie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aduma, biomaxima, farm51, lug, Mabion, plasma, syntetik, voxel, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 14 najciekawszych polskich akcentów na targach gamescom

  Na największych targach gier w Europie zobaczymy ponad 40 oficjalnych stoisk z polskimi grami. Dziesiątki kolejnych firm do Kolonii jedzie na zakulisowe spotkania biznesowe. Wśród nich spora grupa spółek związanych z GPW. StockWatch.pl przygotował zestawienie 14 najciekawszych polskich akcentów na tegorocznym gamescomie.

 • Na NewConnect polała się krew. Millennium odbija po wynikach, a reszta czeka na Fed

  W oczekiwaniu na środowe posiedzenie Fed i przy pustym kalendarzu, inwestorzy z ulicy Książęcej skoncentrowali się na wynikach kwartalnych i innych spółkowych tematach. W centrum uwagi znalazł się m.in. Bank Millennium, a także notowane na NewConnect spółki Onico i LUG.

 • Mabion otrzymał certyfikat GMP od EMA dot. leku MabionCD20

  MABION otrzymał pismo od Europejskiej Agencji Leków o zatwierdzeniu procesów wytwórczych spółki, zgodnych z zasadami i wytycznymi Dobrej Praktyki Wytwarzania GMP (Good Manufacturing Practice).

 • World War 3 nie przyciągnęło tłumów darmowym weekendem

  Z darmowego weekendu gry World War 3 od studia The Farm 51 skorzystało dużo mniej graczy niż w wypadku konkurencyjnych produkcji. Obawy o gasnące zainteresowanie tytułem odbiły się na wycenie akcji. W poniedziałek notowania gliwickiego studia spadły o 3,6 proc.

 • SEG nagrodziło 4 najlepsze spółki w konkursie Złota Strona Emitenta XII

  5 czerwca br. podczas XI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XII edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to LUG, Agora, mBank oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com