Rusza nowy projekt dedykowany inwestorom z NewConnect

Omawiane walory: , , , , , , , ,

Firma Infinity8, autoryzowany doradca z rynku NewConnect, rozpoczęła przygotowywanie wzorcowego portfela inwestycyjnego, złożonego tylko ze spółek notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu. Docelowo biuro zamierza aktualizować portfel co miesiąc.

Portfel Infinity8 ma krótką historię, więc za wcześnie na dogłębne oceny i analizy. Jednak warto odnotować fakt, że zawodowcy coraz częściej spoglądają w stronę małego parkietu. Dotychczas miejsce w portfelu znalazły akcje spółek Biomaxima, LUG, Mabion, Plasma, Syntetik oraz ZWG. Stopa zwrotu liczona od 30 lipca do 27 września wynosi +28,1 proc. W tym czasie NC Indeks zyskał 2,2 proc., a indeks najmniejszych spółek z głównego parkietu blisko 5 proc.

Wśród wybrańców Infinity8 najwięcej zyskały ZWG (+138 proc.) oraz Plasma (+43 proc.). Natomiast najgorzej wypadły Biomaxima (-20 proc.) oraz Synektik (-11,4 proc.). To dobitnie pokazuje, że rynek alternatywny nie jest łatwy, ma szaloną zmienność, a ryzyko dodatkowo potęguje niska płynność na wielu papierach, która utrudnia przewidywanie zachowań kursów. Niemniej biuro zamierza systematycznie tworzyć i rozliczać portfel spółek z NC.

– Chcielibyśmy co miesiąc aktualizować nasz portfel oraz informować, jakie spółki pozostawiamy, których się pozbywamy i jakie dodajemy. Pierwszy kryterium w wyborze spółek jest ich innowacyjność. Później kolejno bierzemy pod uwagę płynność akcji, kompetencje zarządu oraz wskaźnik Altmana. W mojej ocenie, rynek NC należy traktować jako inwestycje alternatywne, które w całym portfelu nie powinny stanowić więcej niż 20 proc. – mówi Łukasz Rosiński, dyrektor zarządzający Infinity8.

>> Wszystkie spółki z rynku NewConnect znajdziesz w jednym miejscu. >> Sprawdź i porównaj ich wskaźniki w serwisie StockWatch.pl

W odtajnionym właśnie raporcie biuro dorzuciło do portfela trzy nowe spółki: Aduma, The Farm51 Group oraz Voxel. Według Infinity8, pierwsza ze spółek zwraca uwagę innowacyjnymi produktami do marketingu interaktywnego oraz dużym potencjałem rozwoju rynku w perspektywie najbliższych lat. The Farm51 Group zajmujący się produkcją gier, nominację otrzymał z powodu dużego potencjału branży oraz obiecującą premierę gry Adventurer. Z kolei Voxel, który oferuje usługi z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie, został wybrany ze względu na innowacyjne produkty oraz duży potencjał rozwoju rynku w perspektywie najbliższych kilku lat. Wszystkie te spółki łączy mizerna płynność akcji. Jak zauważa Infinity8, na ostatnich 100 sesjach średnia wartość obrotu dla spółki Aduma to zaledwie 0,9 tys. zł. Nieco lepiej jest w wypadku The Farm51 Group, tj. 5,17 tys. zł oraz Voxel, tj. 23,4 tys. zł.

>> StockWatch.pl uważnie śledzi debiuty na rynku NewConnect. >> Informacje na temat każdego z nich znajdziesz w jednym miejscu w serwisie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aduma, biomaxima, farm51, lug, Mabion, plasma, syntetik, voxel, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Mabion oczekuje, że jego wnioski rejestracyjne będą nadal procedowane przez EMA MABION ocenia, że jego wnioski o dopuszczenie leku MABIONCD20 będą nadal procedowane przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków (EMA) i póki co nie została wydana opinia, wynika z komunikatu spółki.
 • The Farm 51 złożył ofertę na stworzenie aplikacji e-learningowej dla WOT

  The Farm 51 Group złożył Wojskom Ochrony Terytorialnej ofertę w przedmiocie stworzenia dla WOT aplikacji e-learningowej w postaci wirtualnych trenażerów proceduralnych obsługi uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz treningowej gry taktycznej na komputery klasy PC. 

 • Warszawskie indeksy nie dają za wygraną, w grze Kruk i Kęty

  Kruk i Kęty prowadzą w górę indeks mWIG40. Pozostałe warszawskie indeksy odrabiają poranne straty i wychodzą na plus. Głównym tematem na GPW jest sezon publikacji wyników za III kwartał br.

 • Mabion uzgodnił z EBI warunki finansowania do 30 mln euro

  MABION uzgodnił z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym warunki udzielenia niezabezpieczonego kredytu wypłacanego w trzech transzach do łącznej kwoty 30 mln euro. Środki pozyskane w ramach udzielonego kredytu zostaną przeznaczone na finansowanie projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych, w tym dotyczących rozwoju leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych w Polsce oraz rozbudowy infrastruktury badawczo-rozwojowej i mocy wytwórczych spółki.

 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR