Ryvu Therapeutics ukończył pozytywnie I fazę badania klinicznego SEL24/MEN1703

Omawiane walory:

Ryvu Therapeutics uzyskał od Berlin-Chemie należącej do Grupy Menarini, będącej wyłącznym sponsorem badania klinicznego SEL24/MEN1703 na mocy globalnej umowy licencyjnej, informację o zakończeniu sukcesem fazy I badania klinicznego typu first-in-human z zastosowaniem SEL24/MEN1703 - doustnego, dualnego inhibitora kinaz PIM/FLT3 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową.

Ryvu Therapeutics, faza, sukces, biotechnologia, akcje

Fot. Pexels

– Celem badania w pierwszej fazie (tzw. etap eskalacji dawki) było ustalenie rekomendowanej dawki do zastosowania w fazie drugiej. Zgodnie z powziętą informacją Menarini planuje kontynuację badania w fazie drugiej – ekspansji kohorty, na poziomie dawki rekomendowanej – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Menarini, dalsze informacje dotyczące wyników uzyskanych w pierwszej fazie badania zostaną ujawnione przez Menarini na nadchodzących konferencjach naukowych, podano również.

– Zgodnie z warunkami umowy […] zakończenie fazy I stanowi kamień milowy, z tytułu którego emitent uprawniony jest do otrzymania płatności w wysokości 1.750.000 euro (7.523.950 zł przeliczone po kursie 1 euro = 4,2994 zł) – podsumowano.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU)

 • sWIG80 jest najwyżej od 2007 r., w grze Oponeo.pl i Ryvu

  Inwestorzy pozostają w szampańskich humorach. Dobre nastroje na warszawskiej giełdzie, będące pochodną oczekiwań na świetny 2021 rok dla akcji, pchają w górę indeksy. Najmocniej zyskuje sWIG80, który wybił się powyżej szczytu z 2017 roku i testuje poziomy nieoglądane od 2007 roku.

 • Ryvu Therapeutics złożyło do URPL wniosek o rozpoczęcie badania klinicz. RVU120

  RYVU Therapeutics złożyło do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rozpoczęcie nowego badania klinicznego fazy I/II określającego profil bezpieczeństwa i skuteczność cząsteczki RVU120 wśród pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami litymi.

 • Ryvu Therapeutics miało ponad 12 mln zł straty netto w III kw. 2020 r.

  RYVU Therapeutics odnotowało 12,14 mln zł jednostkowej straty netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2020 r. wobec 13,07 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Ryvu Therapeutics zamyka dwa projekty badawcze

  Zarząd RYVU Therapeutics zdecydował o zakończeniu dwóch projektów badawczych, poinformowała spółka.

 • Ryvu Therapeutics: Ośrodki w USA wznawiają rekrutację pacjentów

  RYVU Therapeutics otrzymuje sygnały z amerykańskich ośrodków o wznowieniu rekrutacji pacjentów do badań klinicznych. Spółka szacuje, że dotychczasowe opóźnienie wyniesie ok. 3 miesiące, poinformował ISBnews wiceprezes Krzysztof Brzózka. RYVU zaprezentowało na wirtualnej konferencji American Association for Cancer Research, która odbyła się online 22-24 czerwca wyniki głównych programów badawczych spółki z obszarów immunoonkologii i immunometabolizmu nowotworów.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR