Sąd uznał za niedopuszczalne wycofanie propozycji układowych Hawe Telekom

Omawiane walory:

Sąd uznał za niedopuszczalne cofnięcie przez zarząd Hawe Telekom w restrukturyzacji propozycji układowych. Mediatel poinformował też, że zaprzestaje przekazywania informacji o propozycjach układowych Hawe Telekomu i poda informacje dopiero o ostatecznych propozycjach układowych, które zostaną zaakceptowane przez wierzycieli.

– Postanowieniem z dnia 21 czerwca 2018 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy uznał za niedopuszczalne cofnięcie przez zarząd spółki zależnej emitenta – Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji propozycji układowych, w związku z pracami nad nowymi propozycjami układowymi – czytamy w komunikacie.

Zarząd Hawe Telekom złożył 4 lipca 2018 r. nowe propozycje układowe, stanowiące zmianę sposobu restrukturyzacji zobowiązań Hawe Telekom tak, by zapewnić szybsze zaspokojenie wierzycieli w terminie do 12 miesięcy od dnia uprawomocnienia się układu. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Hawe

– Nadto zarząd emitenta przekazuje do wiadomości publicznej, iż w jego ocenie, informacje dot. propozycji układowych spółki zależnej, składanych w toku postępowania restukturyzacyjnego nie spełniają wymogów precyzyjnego charakteru tych informacji z uwagi na częste zmiany do jakich dochodzi w toku negocjacji i rozmów prowadzonych z interesariuszami spółki zależnej, przez co nie spełniają one kryteriów określonych w rozporządzeniu MAR w odniesieniu do informacji poufnych. Wobec powyższego emitent zaprzestanie przekazywania ich do wiadomości publicznej. Emitent przekaże natomiast do wiadomości publicznej informację o ostatecznych propozycjach układowych, które zostaną zaakceptowane przez wierzycieli – czytamy dalej w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Zarząd Hawet Telekom deklaruje jednak, że upubliczni informację o ostatecznych propozycjach układowych, które zostaną także zaakceptowane przez wierzycieli.

W kwietniu br. wierzyciele Hawe Telekom rozpoczęli głosowanie nad dwoma propozycjami układowymi (zarządu Hawe Telekom i Rady Wierzycieli; ci jednak wycofali swoją propozycję w maju). Procedura głosowania miała zostać zakończona po 3 miesiącach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT hawe, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Hawe Telekom wycofał z sądu propozycje układowe, pracuje nad nowymi

  HAWE Telekom w restrukturyzacji wycofał w całości z sądu propozycje układowe złożone przez zarząd, a obecnie pracuje obecnie nad nowymi propozycjami układowymi, określającymi sposób restrukturyzacji zobowiązań HAWE Telekom, które przedstawi w najbliższym możliwym terminie.

 • Hawe nie odwoła się od decyzji KNF o karze i wykluczeniu z obrotu na GPW

  HAWE nie wniesie odwołania od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie kary pieniężnej w wysokości 700 tys. zł oraz kary bezterminowego wykluczenia akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW).

 • KNF nałożyła kary na Gothaer TU, Generali TU oraz Pawła Paluchowskiego

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 97 tys. zł, na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń - karę pieniężną w wysokości 240 tys. zł, poinformowała Komisja. KNF nałożyła również na Pawła Tomasza Paluchowskiego karę pieniężną w wysokości 300 tys. zł za rażące naruszenie obowiązków informacyjnych przez spółkę publiczną.

 • Sąd znów rozkłada ręce w kwestii upadłości Hawe

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wnioski Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Olesińscy i Wspólnicy s.k. o ogłoszenie upadłości HAWE. To kolejna już próba ze strony wierzycieli. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie ze względu na fakt, że spółka nie posiada środków na pokrycie bieżących kosztów postępowania upadłościowego.

 • Sąd stwierdził, że Hawe nie ma pieniędzy na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego

  Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy umorzył postępowanie upadłościowe wobec HAWE. Zarząd nie wyklucza złożenia w sądzie wniosku o otwarcie ponownego postępowania sanacyjnego spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR