Sąd znów rozkłada ręce w kwestii upadłości Hawe

Omawiane walory:

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wnioski Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Olesińscy i Wspólnicy s.k. o ogłoszenie upadłości Hawe. To kolejna już próba ze strony wierzycieli. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie ze względu na fakt, że spółka nie posiada środków na pokrycie bieżących kosztów postępowania upadłościowego.

– Syndyk masy upadłości Hawe SA w upadłości podaje do publicznej wiadomości, że uzyskał informację, iż postanowieniem z dnia 6 lutego 2018 roku wydanym w sprawie o sygn. akt XXIII Gz 1281/17 Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił oba wnioski wierzycieli Agencji Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie oraz Olesińscy i Wspólnicy s.k. w Warszawie o ogłoszenie upadłości Hawe SA – czytamy w komunikacie.

– Jednocześnie syndyk informuje, że w sprawie o sygn. akt XXIII Gz 1279/17 postanowieniem z dnia 13 lutego 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenie wierzyciela Agencji Rozwoju Przemysłu SA z siedzibą w Warszawie na postanowienie Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie z dnia 16 sierpnia 2017 roku (sygn. akt X GUp 443/17) o umorzeniu postępowania upadłościowego Hawe SA. – czytamy dalej.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Oba wspomniane postanowienia są prawomocne, podano też w komunikacie.

Od 6 lutego br. wobec uwzględnienia przez Sąd Okręgowy zażalenia zarządu Hawe na ogłoszenie w czerwcu 2017 r. upadłości rozpoznawanie zażalenia ARP stało się bezprzedmiotowe.

W sierpniu 2017 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie umorzył postępowanie upadłościowe wobec Hawe. Sąd jako podstawę umorzenia uznał, że spółka nie posiada środków na pokrycie bieżących kosztów postępowania upadłościowego.

Później ARP złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie zażalenie na postanowienie o umorzeniu postępowania upadłościowego Hawe. W ocenie ARP, umorzenie postępowania upadłościowego zmniejsza szanse na odzyskanie majątku Hawe i jest krzywdzące dla wierzycieli. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Hawe

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT hawe, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR