Szklany sufit znów blokuje WIG20, gorąco na LPP, KGHM i Biotonie

Omawiane walory: , , , , , , ,

Na starcie ostatniej sesji w tym tygodniu europejskie giełdy poddały się pod dyktando strony podażowej. Jednak z godziny na godzinę sytuacja wygląda coraz lepiej, a główne indeksy stopniowo odrabiają straty. Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w Warszawie, gdzie WIG20 po raz kolejny mierzy się z psychologiczną barierą 1.800 pkt.

W południe brytyjski FTSE 100 zniżkuje o 0,15 proc., niemiecki DAX traci 0,45 proc., a włoski FTSE MIB spada o 0,76 proc. Na tym tle dobrze prezentują się główne wskaźniki giełd w Paryżu oraz w Warszawie. WIG20 z sukcesem odrobił straty z pierwszych minut sesji i o godzinie 12:00 jest już na 0,2-proc. plusie. Do psychologicznej bariery 1.800 pkt. brakuje już tylko 1 pkt.

W Stanach, gdzie na dobre rozkręcił się sezon wyników za III kwartał, uwagę inwestorów przykuły raporty Alphabet i Amazon. Spółka matka Google sprawiła pozytywną niespodziankę raportując wyższe od oczekiwań zyski i przychody. W trzecim kwartale Alphabet zarobił na czysto 9,06 USD na akcję, wobec prognoz 8,63 USD na akcję. Z kolei przychody opiewały na kotę 22,45 mld USD (konsensus 22,05 mld USD). W notowaniach posesyjnych akcje spółki rosną o 1 proc. Znacznie słabiej w III kwartale poradził sobie Amazon. Na czysto spółka zarobiła 52 centy na akcję, podczas gdy rynek spodziewał się 78 centów na akcję. Rozczarowujący wynik poskutkował ponad 6-proc. przeceną w handlu pozasesyjnym.

(Źródło: Google)

(Źródło: Google)

W piątek publikacją dnia są dane na temat wzrostu gospodarczego w USA za III kwartał. Konsensus rynkowy zakłada wzrost o 2,5 proc., co dałoby mocną poprawę względem poprzedniego odczytu (+1,4 proc.). Dane poznamy o 14:30 czasu polskiego.

W gronie warszawskich blue chipów słabo radzą sobie akcje LPP (-0,7 proc.). Według wstępnych szacunków, odzieżowy gigant w trzecim kwartale 2016 roku zanotował 6 mln zł straty netto. Konsensus zakładał stratę w wysokości 4,4 mln zł. Źródłem regresu są rezerwy i odpisy na likwidację marki Tallinder. Pełne wyniki LPP poda 14 listopada.

Z godziny na godzinę coraz lepiej wyglądają kursy akcji PZU i Pekao. Według najnowszych doniesień, ubezpieczyciel i Polski Fundusz Rozwoju rozpoczynają due diligence banku. Strony oczekują, że rozmowy na temat ceny transakcji zostaną przeprowadzone w drugiej połowie listopada, czyli przed zaplanowanym na 4 grudnia referendum we Włoszech. PZU chce kupić 20 proc., a PFR 13 proc. udziałów Pekao.

Wzrosty na kursach miedzi i srebra minimalizują przecenę na kursie KGHM. Poranne spadki to po części efekt raportu autorstwa DM BZ WBK. Biuro wznowiło wydawanie rekomendacji dla KGHM od zalecenia sprzedaj i ceny docelowej na poziomie 45 zł. W piątek za jeden walor miedziowej spółki trzeba zapłacić 70,75 zł.

O blisko 2,5 proc. tanieją akcje PKP Cargo. DM PKO BP w najnowszym raporcie podtrzymał zalecenie sprzedaj i obniżył cenę docelową do 40 zł za akcję. Zdaniem ekspertów, kurczący się rynek przewozów kolejowych uniemożliwia generowanie dobrych wyników, a rosnący dług znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo dywidend.

Na szerokim rynku blisko 12-proc. wzrostem notowań wyróżnia się Kruszwica. Zarząd spółki zdecydował o warunkowej wypłacie zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2016 r. Łączna kwota to blisko 200 mln zł, co w przeliczeniu na jedną akcję daje 8,70 zł. Stopa dywidendy wobec dzisiejszego kursu odniesienia to ponad 14 proc.

Kilkuprocentowe wzrosty notują dziś akcje spółek z sektora farmaceutycznego. Notowania Biotonu rosną o 3 proc. po informacji o zawarciu umowy sprzedaży 50 proc. udziałów MJ Bioton Life Sciences na rzecz Marvel Bioscience za kwotę 6 mln USD. Z kolei kurs akcji Biomedu Lublin rośnie o blisko 6,5 proc. Spółka poinformowała, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję Urzędu Patentowego w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy Biomed-Lublin.

Mapa rynku - stan na godzinę 11:40. Źródło: ATTrader.pl

Mapa rynku – stan na godzinę 11:40. Źródło: ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, bioton, kghm, Kruszwica, lpp, Pekao, pkpcsrgo, PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR