Widok Energia chce spłacić pechowe obligacje do końca września

Omawiane walory:

Spółka działająca w branży OZE zwróciła się do obligatariuszy z prośbą o odroczenie terminu płatności o dwa miesiące. W spłacie długu ma pomóc opracowywany plan restrukturyzacji. 

Widok Energia podpisała z Copernicus Services Sp. z o.o. SKA aneks do porozumienia ramowego dotyczącego wstępnych zasad przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużenia wobec wierzycieli z tytułu obligacji serii E1, E2, E3, K oraz serii D zamiennych na akcje.

Zgodnie z treścią aneksu, płatności z tytułu niewykupionych papierów mają zostać odroczone do 30 września 2013 roku. Do tego czasu obligatariusze mają wstrzymać się z podejmowaniem działań windykacyjnych. Spółka podała, że łączna wartość obligacji objętych porozumieniem wynosi 20.551.500 zł, co stanowi ponad 75 proc. wszystkich obligacji wyemitowanych i nie wykupionych dotychczas przez Widok Energia SA.

Propozycja jest również kierowana do inwestorów z rynku Catalyst, którzy posiadają papiery serii D oznaczone symbolem WDK0513. Wartość nominalna papierów to 5,28 mln zł. Spółka w komunikacie zwróciła się do posiadaczy pechowych papierów z prośbą o kontakt.

– W związku z powyższym zarząd Widok Energia SA ponownie zwraca się z prośbą do wszystkich posiadaczy obligacji serii D opatrzonych kodem PLWDENG00040 o przesłanie świadectw depozytowych na adres biura zarządu emitenta (adres e-mail: biuro@widokenergia.pl) w celu przystąpienia do Porozumienia zmieniającego termin wykupu przedmiotowych obligacji. – czytamy w komunikacie spółki.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Obligacje z serii D miały być wykupione 8 maja. Papiery są zabezpieczone hipoteką do kwoty 6 mln zł na wybranych działkach będących w posiadaniu spółki zależnej. Niestety hipoteka obligatariuszy jest wpisana na drugim miejscu w księdze wieczystej. Na pierwszym jest hipoteka umowna do kwoty 7,6 mln zł zabezpieczająca roszczenia Agencji Nieruchomości Rolnych.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji spółki Widok Energia notowanych na Catalyst. >> Zobacz kalkulator rentowności w serwisie StockWatch.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o widoken)

 • Widok Energia chce spłacić zaległe obligacje do końca października

  Spółka działająca w branży OZE podpisała aneks do porozumienia i zyskała czas na spłatę przeterminowanych obligacji. W trudnej sytuacji są także akcjonariusze, ponieważ Giełda wyznaczyła włodarzom Widok Energii deadline na nadrobienie zaległych obowiązków informacyjnych. Jeśli spółka nie dotrzyma terminu, jej akcje zostaną wykluczone z obrotu.

 • Giełda wstrzymała handel akcjami 27 spółek na NewConnect

  Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych kolejny raz sięgnął po drastyczne środki w celu zdyscyplinowania emitentów nie przestrzegających obowiązków informacyjnych. Od 3 lipca zawieszono obrót akcjami aż 27 spółek z małej giełdy.

 • Widok Energia ma dwa pomysły na uregulowanie zaległych obligacji

  Spółka działająca w branży OZE zamierza przekonać posiadaczy pechowych obligacji do zamiany papierów na nowe z opcją wymiany na akcje. Jeśli obligatariusze się nie zgodzą, spółka sprzeda grunty rolne i spłaci dług w ciągu trzech miesięcy. Widok Energia tłumaczy problemy płynnościowe niestabilną sytuacją na rynku biomasy i zielonych certyfikatów.

 • Widok Energia zalega ze spłatą obligacji za 5,3 mln zł

  Początek maja upływa pod znakiem kryzysu na Catalyst. W ciągu jednego tygodnia rynkiem długu wstrząsnęły już trzy informacje o problemach z wykupem obligacji. Autorem najnowszego incydentu jest Widok Energia.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR