Giełda wstrzymała handel akcjami 27 spółek na NewConnect

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych kolejny raz sięgnął po drastyczne środki w celu zdyscyplinowania emitentów nie przestrzegających obowiązków informacyjnych. Od 3 lipca zawieszono obrót akcjami aż 27 spółek z małej giełdy.

Tego rodzaju decyzje nie zdarzają się codziennie, ale powód jest zasadniczy. Z powodu nieprzekazania raportów za 2012 roku, Giełda Papierów Wartościowych zdecydowała o zawieszeniu handlu akcjami aż 27 spółek z alternatywnego rynku. Blokada obowiązuje od 3 lipca na czas nieokreślony. >> Komunikat GPW jest tutaj.

Na niechlubnej liście znalazły się zarówno spółki w likwidacji lub upadłości układowej, takie jak Call2Action, Cool Marketing, Partex, Positive Advisory i Synkret, a także kontrowersyjne spółki, które dotąd zawodziły akcjonariuszy, takie jak At0n-HT, Cerabud, ProxyAd, PSW Capital czy Vedia. Sporządzenie i przekazanie na czas sprawozdania finansowego okazało się dla nich niewykonalne. Oprócz sankcji nałożonych w ten sposób na wszystkich inwestorów, w tym drobnych akcjonariuszy, zarządy spółek mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności z tytułu nie przestrzegania kodeksu spółek handlowych.

To nie pierwszy raz, gdy Giełda zawiesza obrót w reakcji na naruszenie obowiązków informacyjnych. Poprzednia taka duża akcja miała miejsce równo rok temu, kiedy to zostało zawieszone 13 spółek. >> Sprawdź: parszywa trzynastka zesłana do kolonii karnej.

Na rynku NewConnect notowanych jest w sumie 446 spółek, których łączna kapitalizacja wynosi prawie 9,8 mld zł. W tym roku średnio na sesje na NC dokonano 2.914 transakcji, a w 2012 roku 3.106. Główny indeks rynku NCIndex ma za sobą spadek o 70 proc. od uruchomienia rynku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT APOLONIA, ASSETUS, ATON-HT, BINARY, c2a, cerabud, coolmark, FACHOWCY, IMMOFUND, LIBERTY, MINOX, MTC, OEM, OPENNET, partex, POSITIVE, PROXYAD, RODAN, Sobet, STERGAMES, synkret, Vedia, Weedo, Weglopex, WestReal, widoken, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR