Zarząd Orbisu ocenił cenę akcji w wezwaniu jako godziwą

Omawiane walory:
Zarząd Orbisu ocenia, że Accor, po sukcesie wezwania na sprzedaż 100 proc. akcji Orbisu, będzie miał możliwość i niezbędne zasoby, by z powodzeniem wspierać rozwój spółki. Cena w wezwaniu, wynosząca 115 zł/szt., jest - według zarządu - godziwa.
orbis,accor,wezwanie

(Fot. mat prasowe)

– W dokumencie wezwania wzywający wskazał, że zamierza nabyć akcje jako inwestycję długoterminową. Wzywający zamierza wspierać bieżący rozwój i wzrost spółki jako wiodącego na rynku właściciela i operatora hoteli w Polsce oraz w częściach Europy Wschodniej. Wzywający uważa, że spółka posiada możliwą do utrzymania przewagę konkurencyjną, która pozwoli jej pomyślnie rozwijać działalność hotelarską na kluczowych rynkach. Wzywający oprócz swojej propozycji nabycia akcji, zamierza wykorzystać swoje rozległe doświadczenie w zakresie finansów i nieruchomości w celu stworzenia wartości poprzez budowę nowych hoteli w całym regionie. Szczegóły tego procesu nie są znane zarządowi, ale wg oceny zarządu, wzywający, po zakończonym sukcesem wezwaniu, będzie miał możliwość i niezbędne zasoby, w tym doświadczenie, aby z powodzeniem wspierać rozwój spółki. Warto podkreślić również zbieżność modeli działalności prowadzonych przez wzywającego i spółkę, a więc bycie właścicielem i operatorem hoteli funkcjonujących pod markami obcymi, w szczególności należącymi do Accor – czytamy w stanowisku.

W połowie grudnia 2019 r. AccorInvest Group ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Orbisu po cenie 115 zł za sztukę. W wyniku wezwania, wzywający zamierza nabyć 46 mln akcji (100 proc. kapitału zakładowego spółki).

Ponadto, jeżeli będzie to prawnie dopuszczalne, wzywający może postanowić o podjęciu czynności zmierzających do wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Harmonogram wezwania na akcje Orbisu

Wydarzenie Termin
ogłoszenie wezwania 17 grudnia 2019 r.
rozpoczęcie przyjmowania zapisów 5 lutego 2020 r.
zakończenie przyjmowania zapisów 5 marca 2020 r.
planowana data transakcji nabycia akcji na GPW 10 marca 2020 r.
planowane rozliczenie transakcji nabycia akcji 11 marca 2020 r.

Wcześniej Orbis podał, że Accor zawarł wiążącą umowę sprzedaży 85,8 proc. akcji Orbisu na rzecz AccorInvest Group po cenie 115 zł za walor oraz że AccorInvest ogłosi wezwanie na wszystkie akcje Orbisu.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie.

Orbis to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR