11 faworytów Noble Securities w strategii na 2017 rok

Biuro przekonuje, że wiele negatywnych czynników jest już w cenach i oczekuje dodatniego wyniku WIG20 na koniec roku. W tegorocznym portfelu prym wiodą spółki z sektora bankowego, energetycznego oraz automotive.

Według Noble Securities, z punktu widzenia makro sytuacja w Polsce jest stabilna. Mimo sporych wahań w ostatnich miesiącach polski wskaźnik PMI utrzymał się powyżej 50, a w grudniu niespodziewanie podskoczył do 54,3. Szansą dla gospodarki są zapowiadane na 2017 rok inwestycje finansowane ze środków unijnych. Jeśli zgodnie z zapowiedziami ruszą w najbliższych miesiacach, koniunktura gospodarcza przyspieszy w drugiej połowie roku. Biuro oczekuje, że gra na rynku akcji pod pozytywny rozwój sytuacji rozpocznie się z wyprzedzeniem.

– W bieżącym roku stawiamy na inwestycje w akcje spółek z WIG20 oraz selektywnie w wybrane małe i średnie spółki. Pozytywnie zapatrujemy się na sektory: bankowy, energetyczny i automotive. W segmencie bankowym stawiamy na PKO BP, Alior i Millennium. Z sektora budowlanego wybieramy Trakcję i Unibep. W segmencie przemysłowym stawiamy na Amikę, Rawlplug, Pfleiderer Group, Odlewnie Polskie, Uniwheels i Wielton. Nasz ubiegłoroczny portfel spółek preferowanych w całym 2016 roku przyniósł uśrednioną stopę zwrotu 16 proc. – czytamy w raporcie Noble Securities.

>> Zarządzanie Aktywami od 50.000 PLN – Sprawdź >>

Wśród czynników ryzyka biuro wymienia problemy strukturalne Chin i bańkę na chińskim rynku nieruchomości, ostateczną skalę podwyżek stóp procentowych w USA oraz ograniczenie programu skupu aktywów przez EBC, jako odpowiedź na wzrost inflacji. Na rynku krajowym ważną niewiadomą pozostaje kwestia ostatecznego rozwiązania problemu kredytów frankowych oraz odblokowania inwestycji unijnych. Klimat na europejskich rynkach ukształtują m.in. negocjacje w sprawie Brexitu oraz wybory prezydenckie we Francji i parlamentarne w Niemczech. Eksperci zaznaczają jednak, że doświadczenie 2016 roku pokazuje, że wydarzenia polityczne mają ograniczony wpływ na rynki kapitałowe.

>> Raport: Kto najwięcej zyskał, a kto stracił na dobrej zmianie wg PiS
Roczne stopy zwrotu z akcji poszczególnych spółek

Roczne stopy zwrotu z akcji poszczególnych spółek

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, amica, Millennium, odlewnie, PFLEIDER, pkobp, Rawlplug, trakcja, unibep, Uniwheels, wielton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdy złapały wiatr w żagle, w grze PKO BP i mBank

  Dobre nastroje na światowych giełdach oraz zapowiedź dywidendy i wyższe od prognoz zyski PKO BP, stoją za dzisiejszym wzrostami na GPW. W centrum uwagi są jeszcze dwa inne banki: mBank i Santander Bank Polska.

 • PKO BP szykuje olbrzymią dywidendę

  PKO Bank Polski rozważa przeznaczenie na dywidendę 50 proc. zysku za 2019 r. oraz kwoty 1,67 mld zł z niepodzielonego zysku za 2018 rok. W sumie do akcjonariuszy największego polskiego banku może trafić blisko 3,6 mld zł.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Lek na wirusa i depresję inwestorów, Alior i CD Projekt na fali

  Nadzieje na przełom w leczeniu koronawirusa, wsparte pozytywnymi danymi makroekonomicznymi, dały w środę kopa giełdom. W Warszawie indeks WIG20 rósł 3. kolejny dzień, a udaną sesję zaliczył Altus TFI, ALIOR Bank i PGE.

 • Solidne odbicie na GPW, w centrum uwagi rekordy CD Projektu i PlayWay

  Strach przed epidemią koronawirusa nieco zelżał, a inwestorzy skupili się na innych tematach. Jednym z nich są najnowsze wyniki finansowe spółek. W centrum uwagi jest także branża gamingowa, gdzie padają nowe rekordy kapitalizacji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR