Akcje InPostu rozeszły się na pniu, zapisy w ofercie publicznej skrócone

Omawiane walory:

InPost ze względu na duży popyt ze strony inwestorów skrócił czas zapisów w ofercie publicznej do godziny 15:00 czasu środkowoeuropejskiego we wtorek, 26 stycznia br. Początek notowań na Euronext Amsterdam przewidziano na 27 stycznia.

inpost, akcje, emisja, debiut,

Akcje InPostu rozeszły się na pniu, zapisy w ofercie publicznej skrócone. (Fot. D. Paćkowski)

W związku z tym nowy harmonogram jest następujący: podanie ceny akcji i ich przydział – 27 stycznia, podanie wyników oferty – 27 stycznia, początek notowań – 27 stycznia, rozliczenie – 29 stycznia.

Oferta publiczna do 175 mln istniejących akcji InPostu (stanowiących 35% kapitału) rozpoczęła się 21 stycznia – zapisy na akcje miały trwać od 21 do 28 stycznia br. Przedział cenowy akcji ustalono na 14-16 euro, co daje kapitalizację rynkową spółki w wysokości 7-8 mld euro, podano wcześniej w aneksie do prospektu. Oczekiwanym dniem debiutu akcji na Euronext Amsterdam był 29 stycznia.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekraczała 10 770 urządzeń na koniec 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o inpost)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR