Analiza techniczna czterech znanych spółek z branży gier wideo

Omawiane walory: , , ,

Pierwsze dni nowego roku przyniosły wysyp sygnałów kupna na wykresach znanych producentów gier wideo. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl przygotował scenariusze techniczne na najbliższe tygodnie dla akcji CD Projektu, 11 bit studios, PlayWay i CI Games. 

Początek roku układa się po myśli akcjonariuszy PlayWay. W ciągu niecałych dwóch tygodni akcje wydawcy gier komputerowych podrożały o 5,5 proc. Tytuły promowane przez spółkę Krzysztofa Kostowskiego cieszyły się dużym wzięciem w minionym kwartale. Wydany w październiku Gold Rush: The Game sprzedał się w ponad 120 tys. egzemplarzy (dane z serwisu SteamSpy.com). Z kolei Car Mechanic Simulator 2018 trafił w samym IV kwartale do ponad 317 tys. graczy i pretenduje do miana najlepszego debiutu polskiej gry w 2017 r.

– Cena zakręciła w górę i zbliża się do istotnego pasma oporów: 69,20 i 72,70 zł. Przebicie tego drugiego poziomu otwiera drogę wyżej 77 i 95 zł (zasięg Fibonacciego). Od września 2017 r. można mówić o formacji spodka, z którego wybicie w górę wydaję się bardzo prawdopodobne. Aprecjację ceny potwierdza układ wskaźników i oscylatorów analizy technicznej – dominują na nich sygnały kupna. Na MACD i RIS powstało podwójne dno – układ zapowiadający zwyżkę ceny. Pewne rozbieżności widoczne są na wskaźnikach wolumenowych: wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja podąża w górę, podczas gdy A/D Chaikina zniżkuje do linii sygnalnej (ale sygnał kupna jest nadal aktualny). – uważa Krzysztof Borowski, ekspert analizy technicznej.

Kliknij, aby powiększyć

>> CMS PayWell – omówienie sprawozdania finansowego PlayWay po 3 kw. 2017 r.

Gwiazdą minionego tygodnia był CD Projekt. Krótkie, ale wymowne „beep” z twitterowego konta gry Cyberpunk 2077, fani studia i inwestorzy odczytali jako sygnał rozpoczęcia komunikacji na temat postępów w powstawaniu tytułu. „Beep” obiegło świat i wywołało falę spekulacji, a kurs akcji w ciągu dwóch dni urósł o 9 proc. Jednak jak się okazuje, za ubiegłotygodniowym wystrzałem notowań CD Projektu może stać coś więcej niż tylko tweet nawiązujący do dźwięku uruchamianego systemu. Dzień po sławnym już wpisie w sieci pojawił się filmik amerykańskiego youtubera LegacyKillaHD na temat postępów w projekcie. >> Czytaj więcej: CD Projekt pokaże demo Cyberpunka 2077 na targach E3?

– Cena zakręciła w górę i pokonała lokalny opór na 103 zł, generując tym samym wskazanie kupna. Kolejne opory znajdują się na poziomach: 109,10; 115,80 i 128 zł, a wsparcia: 97,75 i 96,43 zł. Cena wybiła się powyżej górnej wstęgi Bollingera pozostając powyżej średniej ruchomej 13-sesyjnej (która również zakręciła w górę). Na wskaźnikach analizy technicznej dominują sygnały kupna, a wskaźniki podążają w górę. MACD zbliża się do linii zera, a ROC pozostaje powyżej linii zero. Akumulacja/Dystrybucja uwidacznia lekki napływ środków na rynek tych akcji od 3 stycznia 2018 r. – wskazuje ekspert analizy technicznej.

Kliknij, aby powiększyć

>> Gorsze rozdanie Gwinta – omówienie raportu i sytuacji finansowej CD Projektu po 3 kw. 2017 r.

W nowy rok z przytupem rozpoczęły notowania 11 bit studios. Kurs akcji już na starcie stycznia wspiął się powyżej 200 zł. Ten powrót notowań ma symboliczny wymiar. Poprzednim razem za jedną akcję płacono powyżej 200 zł 15 września 2017 r., czyli w dniu, gdy spółka ogłosiła zmianę daty premiery gry Frostpunk. Tym razem poślizgu ma nie być. Jeszcze przed świętami spółka ogłosiła, że usuwa ostatnie błędy oraz pracuje nad DLC, a nawet rozpoczęła prace nad wersją konsolową. Lada dzień 11 bit studios zamierza ujawnić dokładny termin premiery Frostpunk.

– Cena po spadku do wsparcia do poziomu 38,2 proc. zniesienia Fibonacciego całej fali wzrostowej z okresu maj 2016 – kwiecień 2017, zakręciła w górę i zbliża się do najważniejszego oporu na 212 zł. Przebicie togo poziomu oznaczałoby nową falę wzrostową do 250 zł lub 310 zł (zasięg Fibonacciego). Cena pozostaje powyżej zwyżkującej średniej ruchomej 13-sesyjnej (ruchome wsparcie). Zatrzymanie pod oporem na 212 zł może potrwać chwilę lub też dojść do korekty spadkowej, z uwagi na wykupienie wskaźników i oscylatorów. Na RSI i ROC widoczne są już wskazania sprzedaży. Wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja uwidacznia napływ środków na rynek od 16 listopada 2017 r., a A/D Chaikina pozostaje ponad linią sygnalną i porusza się w trendzie bocznym. – analizuje Krzysztof Borowski.

Kliknij, aby powiększyć

>> Beat Cop said: This Quarter is mine! – omówienie sprawozdania finansowego 11 bit studios za III kw. 2017 r.

W ubiegłym tygodniu przypomniał o sobie CI Games. Spółka Marka Tymińskiego podpisała umowy z mBankiem na kredyt obrotowy odnawialny oraz kredyt w rachunku bieżącym o łącznej wartości 35 mln zł. Pozyskane środki mają wesprzeć realizację trzech projektów o łącznej wartości ok. 100 mln zł. Wszystkie trzy mają trafić na rynek do 2020 r.

– Cena od lata 2017 r. utworzyła formację trójkąta spadkowego, z którego wybija się w górę – wskazanie kupna. Zasięg wybicia z tej formacji do poziomu 1,64 zł, czyli mniej więcej w pobliże 38,2 proc. zniesienia Fibonacciego całej fali spadkowej z okresu kwiecień-maj 2017 r. Warto odnotować rozszerzenie się wstęgi Bollingera – często taki ruch poprzedza późniejszą zwyżkę ceny. Na wskaźnikach analizy technicznej pojawiły się sygnały kupna: MACD przełamał linię zero (na tym wskaźniku również widoczna jest formacja trójkąta spadkowego i wybicie w górę). ROC od września 2017 r. utworzył lokalne ekstremum, podobnie jak Stochastic wolny. Na wskaźniku Akumulacja/Dystrybucja dominuje trend boczny, chociaż można mówić o lekkim trendzie wzrostowym od 21.12.2017 r. – mówi Krzysztof Borowski.

Kliknij, aby powiększyć

>> 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CDPROJEKT, CIgames, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdowe maluchy wyleczyły się z COVID-19, w grze Quercus i CCC Dobre nastroje na rynkach globalnych i wciąż mocny sektor energetyczny, utrzymują warszawską giełdę w zielonej strefie. Jednocześnie trwa niewielka realizacja zysków na spółkach gamingowych. Całość sprawia jednak wrażenie dość kruchej stabilizacji, dlatego na koniec dnia nastroje na GPW mogą być diametralnie różne od tych porannych.
 • CD Projekt oczekuje, że sytuacja rynkowa unormuje się do premiery Cyberpunk 2077

  CD Projekt zakłada, że sytuacja na kluczowych rynkach wróci do normy do czasu premiery gry "Cyberpunk 2077", poinformował członek zarządu Michał Nowakowski. W czerwcu dostęp do gry uzyskają liderzy opinii.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.

 • PlayWay miał 23,7 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  PLAYWAY odnotował 23,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 11,59 mln zł zysku rok wcześniej. Wyniki okazały się gorsze od prognoz ekspertów. Kurs akcji PLAYWAY spada dziś o 6,03 proc, a jeden walor wyceniany jest na 459,50 zł.

 • Banki dołują WIG20, gorąco na CD Projekcie, Aliorze i PZU Lepsze od prognoz wyniki CD Projektu nie uratowały warszawskiej giełdy. Piątkowa sesja rozpoczęła się od spadków. Indeksy w dół ściągają przede wszystkim banki, PZU i pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR