Asbis zanotował w grudniu rekordowe miesięczne przychody

Omawiane walory:

Asbisc Enterprises Plc wypracował w grudniu 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 274 mln USD, co oznacza wzrost o około 36 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Przed 10:00 kurs akcji Asbisu rośnie o ponad 6 proc.

asbis, wyniki, akcje

(Fot. Asbis/fb)

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników wypracowanych nie tylko w grudniu, ale też w całym 2019 roku. Wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki finansowe, pomimo widocznego spowolnienia na rynku IT. Dzięki wysiłkowi całego zespołu przebiliśmy o 36 proc. przychody z grudnia 2018 roku, dzięki czemu odnotowaliśmy rekordowe miesięczne przychody w całej naszej 25-letniej historii. Jestem bardzo dumny z całego zespołu, który potrafił szybko dostosować się do rynku i wypracować tak fantastyczny wynik. Patrząc na nasze wyniki przychodów, jest dla nas jasne, że przekroczyły one już górne widełki ogłoszonej przez nas prognozy finansowej na 2019 rok – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów ASBISc Enterprises Plc Siarhei Kostevitch.

Prognoza spółki zakłada wypracowanie 1,7-1,9 mld USD przychodów w 2019 r.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,07 mld USD w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT asbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Asbis nabył 40 proc. udziałów białoruskiego startupu Clevetura LLC

  ASBIS nabył 40 proc. udziałów spółki Clevetura LLC z siedzibą w High Tech Park w Mińsku (Białoruś) za łączną kwotę 584 tys. USD. Clevetura LLC to białoruski startup, który zaprojektował oraz wprowadził na rynek w 2019 roku pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click&Touch opartą na opracowanej i opatentowanej przez siebie technologii Touch on Keys. Kurs akcji spółki rośnie dziś o ponad 2 proc.

 • Dino na szczytach, akcje PGNIG poniżej 4 zł

  Po dobrym otwarciu warszawskie indeksy cofnęły się i czekają na dalszy rozwój sytuacji. W południe w prawdzie więcej spółek traciło niż zyskiwało na wartości, ale losy środowej sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte. Kluczowy będzie start notowań na Wall Street.

 • Asbis wypłaci 0,06 USD dywidendy zaliczkowej na akcję

  Rada dyrektorów ASBISu uchwaliła wypłatę akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku spółki za 2019 r. w wysokości 3,33 mln USD, czyli 0,06 USD na akcję.

 • Przychody Asbisu wzrosły o 16 proc. r/r do ok. 197 mln USD w październiku

  ASBISc Enterprises Plc wypracował w październiku 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 197 mln USD, co oznacza wzrost o ok. 16 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Kurs akcji spółki rośnie dziś o 6 proc., kontynuując wzrosty zapoczątkowane w połowie października.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR