Carbon Studio jest o krok od debiutu na NewConnect

Omawiane walory:

Giełda podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji producenta gier VR do obrotu na rynku NewConnect. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Debiut może się odbyć jeszcze w grudniu.

Błażej Szaflik, prezes i Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

– Debiut na rynku NewConnect to obok pozyskania środków na dalszy rozwój nasz najważniejszy tegoroczny cel, a podjęcie przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie uchwały o wprowadzeniu akcji do alternatywnego systemu obrotu to zwieńczenie naszej wielomiesięcznej, ciężkiej pracy. Jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect. Mamy wiele do zaoferowania naszym obecnym i przyszłym akcjonariuszom. Z pewnością wyjątkowy obszar naszej działalności, jaką jest wirtualna rzeczywistość, będzie atrakcyjną alternatywą dla osób wierzących w innowacyjne podejście do technologii – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

– Chcemy zadebiutować najszybciej jak będzie to możliwe, czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki – dodaje.

Carbon Studio to jeden z wiodących polskich producentów gier VR (wirtualna rzeczywistość). W maju br. spółka przeprowadziła emisję akcji, w ramach której pozyskała 2,7 mln zł brutto na dalszy rozwój. Redukcja w transzy małych inwestorów wyniosła wówczas ponad 18 proc.

– Zainteresowanie naszą pierwszą ofertą publiczną w transzy małych inwestorów przekroczyło nasze oczekiwania, finalnie trafiło do nich 2/3 wszystkich oferowanych akcji, czyli 83.499 akcji serii D. W transzy dużych inwestorów nabywców znalazło 44.001 akcji. – przypomina Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

– Zgodnie ze złożonymi wówczas deklaracjami środki z emisji przeznaczamy w większości na produkcję nowej gry z gatunku VR Fantasy. Pozyskaliśmy rozpoznawalne IP, oparte na globalnej marce. Naszą grę (AAA) osadzimy w niezwykle popularnym świecie Uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, ikony wśród gier w świecie fantasy, stworzonej przez Games Workshop, z którym niedawno podpisaliśmy licencję na ten tytuł. Warhammer stanowi podstawę ponad stu książek oraz gier komputerowych i karcianych, to imponujący wynik – dodaje Aleksander Caban.

Gra Carbon Studio osadzona w świecie Warhammer: Age of Sigmar będzie dostępna na wszystkich głównych platformach VR-owych. Projekt trafi na rynek na przełomie 2020/2021.

– Nasza współpraca z Games Workshop układa się bardzo pozytywnie, a kooperacja przy produkcji gry z partnerem, który ma tak bogate portfolio jest dla nas bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. – informuje Karolina Koszuta z zarządu Carbon Studio.

Jednocześnie Carbon Studio realizuje produkcję rozszerzenia gry The Wizards, pod nazwą Dark Times oraz prowadzi działania marketingowe związane z promocją jej marki. Oprócz głównego obszaru działalności, jakim jest produkcja gier dedykowanych technologii VR, spółka zajmie się także wydawaniem tytułów spoza swojego portfolio.

– Przez kilka lat pracy przy produkcji gier i aplikacji VR zdobyliśmy wystarczające doświadczenie, kompetencje i kontakty, aby móc zdywersyfikować naszą działalność. Jesteśmy gotowi by samodzielnie wydawać gry innych deweloperów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie efektywności marketingu naszej marki oraz widoczność na międzynarodowych wydarzeniach branżowych – dodaje Karolina Koszuta.

Carbon Studio specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów technologii XR: Oculus, HTC Vive, PlayStation VR, Microsoft VR, Samsung Gear VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Spółka tworzy wysoko oceniane gry wideo w modelu premium. W celu uzyskania istotnych i trwałych przewag konkurencyjnych w ramach obranej specjalizacji, stale rozszerza know-how z dziedziny tworzenia tytułów XR (wspólna nazwa dla VR i AR).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CarbonStudio, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR