Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CEZ rekomenduje 24 CZK dywidendy na akcję za 2018 r.

Opublikowano: 2019-05-14 15:30:55

Omawiane walory:

Zarząd CEZ zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę 12,9 mld CZK w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję przypadną 24 CZK brutto, poinformował prezes Daniel Beneš.

(Fot. CEZ)

– Na walnym zgromadzeniu zaproponujemy dywidendę w wysokości 24 CZK na akcję z zysków za 2018 r., co oznacza, że chcemy dystrybuować dla naszych akcjonariuszy łącznie 12,9 mld CZK. Odpowiada to górnej granicy naszej polityki dywidendowej – powiedział Beneš, cytowany w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W czerwcu ub.r. akcjonariusze CEZ zdecydowali o przeznaczeniu 17,75 mld CZK z zysku netto za 2017 r. i zysków zatrzymanych na dywidendę, tj. o wypłacie 33 CZK na akcję.

CEZ odnotował 10,5 mln CZK skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 19 mln CZK zysku rok wcześniej. Skorygowany zysk netto w 2018 r. wyniósł 13,1 mln CZK wobec 20,7 mln CZK zysku rok wcześniej.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CEZ)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku