Druga największa spółka gamingowa z NewConnect chce przejść na rynek główny GPW

Omawiane walory:
Walne SimFabric podjęło uchwałę o przejściu z NewConnect na rynek główny GPW. Debiut planowany jest w 2021 r.
simfabric,debiut,2021

SimFabric chce w przyszłym roku zadebiutować na rynku głównym GPW.

– Decyzja o zmianie parkietu notowań jest możliwa m.in. dzięki podpisaniu największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, opiewającej na kwotę 8 mln zł. W jej ramach globalny producent i dystrybutor gier, filmów i oprogramowania stał się właścicielem 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric. Podpisana umowa pozwoliła uruchomić kolejny filar działalności studia, jakim są projekty mobilne i przyspiesza przygotowanie polityki dywidendowej – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Obecna kapitalizacja SimFabric wynosi 437 mln zł, co daje jej 7. miejsce wśród giełdowych reprezentantów branży gamedev i drugie wśród firm z NewConnect (większy jest tylko Creepy Jar).

– Zgodnie z naszą deklaracją, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln zł, uruchomiliśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Jesteśmy przekonani, że obecność na tym rynku stworzy nam nowe możliwości dotarcia do inwestorów i pozyskiwania kapitału, a co za tym idzie, wpłynie na długofalowy i zrównoważony wzrost oraz zwiększenie konkurencyjności naszego studia. Oczywiście wszystkie formalne kroki wymagane do takiego przejścia, będą dokładnie analizowane. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakim darzą nas nasi akcjonariusze, dlatego też zależy nam na wdrożeniu polityki dywidendowej niezwłocznie po osiągnięciu zakładanych celów rozwojowych – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Emil Leszczyński, cytowany w komunikacie.

SimFabric jest spółką zależną PlayWay, tworzy symulatory i gry komputerowe na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Od 2018 roku jest certyfikowanym producentem i wydawcą gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W kwietniu 2020 r. spółka debiutowała na NewConnect. W piątek kurs akcji SimFabric rośnie o 9,5 proc. do 71,70 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Simfabric, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • SimFabric ma umowę na wydanie i porting Train Mechanic Simulator Mobile

  MobileFabric - spółka zależna SIMFABRIC - podpisał umowę na wydanie oraz portowanie "Train Mechanic Simulator Mobile" na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Projekt trafi do sprzedaży w I kwartale 2021 roku. Właścicielem tytułu jest PlayWay.

 • SimFabric i IHQ Media wydadzą grę Electro Logistic Manager w 2021 roku

  SIMFABRIC ma umowę z IHQ Media Sp. z o.o. dotyczącą produkcji, a następnie wydania gry "Electro Logistic Manager" na komputery PC, konsole i urządzenie mobilne w 2021 r. Projekt ELM to menedżer floty logistycznej, opartej na pojazdach elektrycznych, stworzonego przez IHQ, który realizowany jest w ramach programu akceleracyjnego Pilot Maker Elektro ScaleUp. Wydanie gry planowane jest na rok 2021.

 • Spółka zależna SimFabric w przyszłym roku chce zadebiutować na NewConnect

  MobileFabric, spółka córka SIMFABRIC, w przyszłym roku chce dołączyć do grona spółek publicznych. Studio zakończyło właśnie emisję prywatną akcji serii B, z której pozyskało 0,5 mln zł. 100 tys. akcji spółki objęło łącznie 10 inwestorów indywidualnych.

 • Energetyka szaleje, a reszta rynku czeka na Fed

  Koncerny energetyczne drożeją kolejną sesję. Tym razem wspierane przez raport kwartalny Enei. To jednak za mało, żeby pociągnąć w górę indeksy. Giełda w Warszawie czeka na wyniki posiedzenia Fed... i długi weekend.

 • SimFabric rozszerzył współpracę z Microsoft Corporation

  SIMFABRIC rozszerzył współpracę z Microsoft Corporation. Na mocy zawartego przez firmy aneksu do umowy, projekty SIMFABRIC mogą być wydawane na Xbox Series X, a także na wszelkie pozostałe generacje konsol Xbox. Spółka nabyła także możliwość korzystania z usług streamingu i technologii xCloud.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR