Duality: Planujemy rozwijać zespół, pozyskiwać nowe projekty i zespoły, również z zaangażowaniem kapitałowym w innych spółkach

Omawiane walory:

Gośćmi wtorkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli Tomasz Strzałkowski, prezes zarządu Duality i Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu. Tematem spotkania były aktualna sytuacja spółki, bieżące działania oraz plany na przyszłość.

duality

Tomasz Strzałkowski, prezes i Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu Duality SA

Duality Games rozpoczęło w 2017 roku. Spółka została utworzona przez weteranów branży gamingowej z doświadczeniem wyniesionym m.in. ze studiów People Can Fly, Flying Wild Hogs czy Platige Image. Biznesowo Duality związane jest z Grupą PlayWay, liderem polskiej branży gamedevowej.

– Planujemy rozwijać zespół, pozyskiwać nowe projekty i zespoły, również z zaangażowaniem kapitałowym w innych spółkach. Nie planujemy jednak inwestować w spółki już notowane powiedzieli przedstawiciele Duality.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Flagowym projektem Duality jest utrzymana w stylistyce horroru gra Unholy. W ostatnim czasie jej współwydawcą zostało 505 Games, jeden z największych i najlepszych wydawców na świecie. Tytuł ten został również wyróżniony grantem w ramach programu Epic Grants prowadzonego przez Epic Games, czołowego gracza światowego rynku gamingowego.

– Gry z gatunku horror odnoszą komercyjne sukcesy od wielu lat, szczególnie w segmencie indie. Na przestrzeni ostatniej dekady pojawiło się mnóstwo świetnie przyjętych horrorów, które odniosły komercyjne sukcesy, nie wspominając nawet o stricte komercyjnych seriach wydawanych przez dużych graczy od przeszło dwóch dekad. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do Unholy jako potencjalnego komercyjnego sukcesu i wiążemy z tą produkcją duże plany – powiedzieli Tomasz i Piotr Strzałkowscy.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że gry z szeroko rozumianego gatunku horroru często okazują się być symulatorami chodzenia, dlatego w Unholy chcemy wpleść również elementy akcji, zróżnicowane zagadki wykorzystujące mechaniki świata przedstawionego oraz możliwości pokonywania niektórych etapów gry na różne sposoby. Przygotowywane właśnie nowe materiały prezentujące rozgrywkę będą dobrym punktem odniesienia do naszej wizji realizowanej w Unholy – dodali.

Duality pracuje obecnie nad wersją konsolową i dodatkami do swojej bestsellerowej gry Barn Finders. Wersja na konsole ma się ukazać jeszcze w tym roku. Z kolei premiera pierwszego DLC zatytuowanego Amerykan Dream zaplanowana jest na bieżący kwartał. Gra przechodzi także proces certyfikacji na rynek chiński.

– Jesteśmy jeszcze w trakcie zmian w grze przygotowujących grę do certyfikacji. Jest to kompletna nowość, Barn Finders przeciera skomplikowane szlaki wydawania gier lokalnie w Chinach. Jesteśmy tego bardzo ciekawi. Jest to ogromny rynek i mamy nadzieję, że skutecznie przetrzemy szlaki tej współpracy otwierając też drogę innym producentom – powiedzieli Tomasz i Piotr Strzałkowscy

Spółka pracuje również nad innymi grami, m.in. Accident, Tales of Tomorrow czy Raddiance. Pierwsza z nich zaliczyła opóźnienie z powodu przypadku zachorowania na Covid. Przedstawiciele studia patrzą jednak z optymizmem na prace nad projektami.

– Rzeczywiście mieliśmy przypadek zachorowania na Covid, na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. Wpłynęło to na opóźnienie wydania nowej mapy do Accidenta, która jest już w drugiej fazie testów QA i mamy nadzieję, że wkrótce powinna ujrzeć światło dzienne. Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy również opóźnień ToT i Radiance, nad którymi prace trwają bez przeszkód. Jednocześnie trzeba pamiętać, że w tej branży wiele zależy od testów QA i ewentualnych błędów wykrywanych właśnie na tym etapie. O wszelkich pojawiających się zmianach dotyczących premier naszych gier informujemy jednak na bieżąco, jeśli takowe się pojawią – powiedzieli przedstawiciele studia.

W przyszłości studio chce zwiększać budżety swoich kolejnych produkcji, jednocześnie dla zachowania płynności będzie tworzyć małe projekty.

– W przyszłości chcielibyśmy z pewnością produkować więcej tytułów o wyższych budżetach. Mamy w tym zakresie bardzo duże ambicje. Warto również zauważyć, że plan rozwojowy Barn Finders może pozwolić tej grze wejść w wyższy segment budżetowy, zatem nasze plany są ściśle związane z ciągłym rozwojem i podnoszeniem poprzeczki coraz wyżej. Jednocześnie będziemy oczywiście nadal produkować gry typu Accident czy Radiance, ponieważ są to produkcje dobrze przyjmowane przez graczy, pozwalające na zachowanie płynności operacyjnej podczas pracy nad większymi tytułami – powiedzieli przedstawiciele studia Duality.

>> Zapis całego spotkania z Tomaszem Strzałkowskim, prezesem zarządu Duality SA i Piotrem Strzałkowskim, wiceprezesem zarządu znajdziesz tutaj

Duality rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w 2017 roku. Spółka utworzona została przez weteranów branży gamingowej i jest częścią grupy PlayWay. Strategia spółki zakłada produkcję, wydawanie i dystrybucję gier o zróżnicowanym klimacie i stylu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Duality)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR