StockWatch.pl

Dwa fundusze private equity złożyły oferty na Getin Noble Bank

Omawiane walory:

Doradcy inwestycyjni reprezentujący Getin Noble Bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymali dziś dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku, dotyczące jego dokapitalizowania.

Getin Noble Bank otrzymał dziś informację, iż do doradcy inwestycyjnego reprezentującego bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego wpłynęły dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity

Bank nie ujawnił nazw konkretnych podmiotów. W komunikacie dodał jedynie, że oferty zawierają „szereg warunków”. Fundusze uzależniają kupno akcji między innymi od uzgodnień z organami regulacyjnymi oraz przeprowadzenia dodatkowego badania due diligence banku. W tym drugim wypadku warto mieć na uwadze, że proces analizy finansów banku trawa już od kilku miesięcy. Warunek w postaci dodatkowych analiz może oznaczać, że potencjalni zainteresowani do kwestii ewentualnej transakcji wciąż podchodzą z dużym dystansem.

Przypomnijmy, że pod koniec maja prezes Artur Klimczas poinformował, że Getin Noble Bank spodziewa się finalizacji rozmów z inwestorami do połowy, a najpóźniej do końca czerwca. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Getin Noble Banku

Drugą opcją miało być połączenie z Idea Bankiem, ale ten scenariusz wypadł z gry po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która jednogłośnie odmówiła wydania zezwolenia na połączenie. Zdaniem nadzoru, połączony bank nie będzie spełniał wszystkich wymogów regulacyjnych w zakresie adekwatności kapitałowej i nie zapewni bezpieczeństwa środków gromadzonych w połączonych bankach oraz praw ich klientów.

>> Czekając na ratunek z zagranicy – omówienie sytuacji finansowej i rynkowej Getin Noble Banku

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. W piątek na zamknięciu sesji jeden walor banku wyceniono na 0,505 zł, a całą spółkę na nieco ponad 520 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda na czerwono, ale szaleństwo na Idea Banku i Getin Noble Banku trwa

  Fed, dolar i rozczarowujące dane o produkcji przemysłowej popsują sentyment do akcji. W drugiej połowie dnia spadki mogą jeszcze się pogłębić. Na GPW zielonym przyczółkiem pozostają spółki z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Ogromna zmienność cen ropy

  Po kilku dniach relatywnej siły polskiego parkietu, dziś nadszedł dzień, w którym warszawskie blue chipy złapały wyraźną zadyszkę. WIG20 rozpoczął dzień podobnie jak pozostałe indeksy europejskie (na niewielkich minusach), jednak w kolejnych godzinach sesji sytuacja zaczęła stopniowo się pogarszać. Polski indeks blue chipów zakończył ostatecznie dzień ze zniżką o 1,1 proc. Kolor czerwony pojawił się również w drugiej i trzeciej linii spółek – mWIG40 stracił 0,6 proc., a sWIG80 0,2 proc.

 • Giełdy znów na czerwono, w grze spółki Leszka Czarneckiego

  Ostrożność inwestorów po weekendowych atakach na rafinerie w Arabii Saudyjskiej oraz wczorajsza realizacja zysków na Wall Street przekłada się na spadki na giełdzie w Warszawie. I jedynie wizja pojawienia się inwestora w Idea Banku ciągnie w górę banki Leszka Czarneckiego.

 • Wznowiono handel akcjami Getin Noble Banku. KNF czeka na nowy plan banku

  Środowa informacja o fiasku poszukiwań inwestora wywołała lawinę zleceń sprzedaży akcji Getin Noble Banku. Podaż była tak silna, że na wznowienie transakcji trzeba było czekać aż do dzisiaj. KNF monitoruje sprawę i oczekuje, że bank przedstawi wiarygodny plan działań autosanacyjnych.

 • Leszek Czarnecki nie przekonał inwestorów finansowych do inwestycji w Getin Noble Bank

  W ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity, w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami, nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie Getin Noble Banku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR