Fiasko wezwania na ATM, Innova Capital zrezygnował z kupna akcji

Omawiane walory:

Fundusz private equity odpuszcza przejęcie teleinformatycznej spółki. Pierwotny plan Innova Capital zakładał zdjęcie ATM z giełdy oraz konsolidację firm specjalizujących się w usługach centrów danych w tej części Europy.

Nici z wezwania na ATM. Pośredniczący w transakcji UniCredit poinformował, że Fisterra, podmiot kontrolowany przez Innova Capital, nie kupi akcji spółki. W trakcie trwania wezwania nie spełniły się dwa warunki. Pierwszy dotyczył złożeniu zapisów na akcje stanowiące co najmniej 90 proc. głosów. Drugi, podjęcia warunkowej uchwały przez walne emitenta w sprawie powołania w skład rady nadzorczej kandydata wskazanego przez wzywającego. Fundusz mógł jednak odstąpić od tego wymogu i nabyć akcje, nawet jeśli zapisy objęłyby mniejszą liczbę. Krzysztof Krawczyk, partner zarządzający Innova Capital poinformował, że fundusz nie znalazł uzasadnienia do podwyższenia ceny w wezwaniu. Wcześniej fundusz zapowiadał chęć wycofania spółki z giełdy i konsolidacji firm specjalizujących się w usługach centrów danych w tej części Europy wokół ATM.

Natomiast ATM w związku z niedojściem wezwania do będzie kontynuował swoją działalność w dotychczasowej konfiguracji akcjonariatu. Mają one na celu umocnienie pozycji lidera usług centrów danych i wiodącego operatora usług transmisji danych w Polsce oraz zdobycie znaczącej pozycji wśród klientów zagranicznych. W akcjonariacie ATM znajduje się kilka większych podmiotów: ING OFE (13,3 proc. głosów), Altus TFI (12,19 proc.) oraz Piotr Puteczny (6,17 proc.). Największym udziałem dysponuje ATP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (25,09 proc.) kontrolowany przez Tadeusza Czichona.>> Skład akcjonariatu spółki sprawdzisz tutaj

W kwietniu Fisterra, podmiot kontrolowany przez Innova Capital, ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji ATM SA oferując 12,40 zł za sztukę. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 5 maja i miało potrwać do 4 czerwca, ale zostało wydłużone do 18 czerwca. Pierwotnie wezwanie miało dojść do skutku, jeśli zapisy w wezwaniu przekroczą 80 proc. głosów, jednak przez tygodniem próg został podwyższony do 90 proc.

W piątek akcje spółki próbują złapać równowagę. Półroczna stopa zwrotu jest na niespełna 4-proc. minusie, a roczna na 2-proc. plusie.

wykres_ATM

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Większościowy akcjonariusz chce wycofać ATM z giełdy

  AAW III - większościowy akcjonariusz ATM - rozpoczął przegląd opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę i zdecydował się podjąć kroki zmierzające do przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy i wycofania akcji z obrotu na giełdzie.

 • ATM Grupa rekomenduje wypłatę 0,22 zł dywidendy na akcję za 2018 rok

  Zarząd ATM Grupa rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,22 zł na akcję. Kurs akcji producenta telewizyjno-filmowego rośnie o ponad 2 proc.

 • Inwestorom dopisuje apetyt na polskie akcje, w grze KGHM i Kopex

  Po świętach indeks warszawskich blue chipów wrócił do dobrej formy. Lokomotywą polskiej giełdy jest KGHM, któremu sprzyjają doniesienia w sprawie szykowanego projektu ustawy o obniżeniu podatku miedziowego.

 • Raport: Wezwania na akcje w 2014 roku

  Na tegorocznym liczniku jest już 17 wezwań. Do ubiegłorocznego rekordu jeszcze daleko, ale eksperci nie przekreślają szans na jego pobicie. W II połowie roku zachętą dla dużych graczy będą kuszące wyceny oraz podaż ze strony OFE, które potrzebują szybkiego wyjścia z inwestycji. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w tym roku grube ryby będą szukały okazji do przejęć.

 • ATM sugeruje emisję akcji na wypadek wypłaty wysokiej dywidendy

  W teleinformatycznej spółce trawa licytacja na argumenty w sprawie poziomu tegorocznej dywidendy. ING OFE liczy na wypłatę 0,51 zł na akcję, podczas gdy zarząd rekomenduje 0,12 zł. Władze ATM zaznaczyły, że wypłata wysokiej dywidendy zmusi spółkę do podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR