Większościowy akcjonariusz chce wycofać ATM z giełdy

Omawiane walory:

AAW III - większościowy akcjonariusz ATM - rozpoczął przegląd opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę i zdecydował się podjąć kroki zmierzające do przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy i wycofania akcji z obrotu na giełdzie.

atm, wycofanie, akcje, giełda,

Większościowy akcjonariusz chce wycofać ATM z giełdy

– Wśród rozważanych potencjalnych opcji strategicznych znajduje się pozyskanie dla spółki inwestora strategicznego lub inwestora finansowego, który wesprze dalszy rozwój spółki – czytamy w komunikacie.

Przegląd opcji strategicznych rozpoczęty w maju 2019 r. pokazał, że inwestorzy finansowi i strategiczni w obszarze data center czują się bardziej komfortowo ze spółkami prywatnymi. Z związku z tym AAW zdecydował się podjąć kroki zmierzające do przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy i wycofania akcji ATM z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

– W ramach procesu, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, dodatkowe informacje na temat spółki i jej podmiotów powiązanych mogą zostać przekazane wybranym podmiotom – czytamy dalej.

ATM S.A. świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Od 2004 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o atm)

 • ATM Grupa rekomenduje wypłatę 0,22 zł dywidendy na akcję za 2018 rok

  Zarząd ATM Grupa rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,22 zł na akcję. Kurs akcji producenta telewizyjno-filmowego rośnie o ponad 2 proc.

 • Inwestorom dopisuje apetyt na polskie akcje, w grze KGHM i Kopex

  Po świętach indeks warszawskich blue chipów wrócił do dobrej formy. Lokomotywą polskiej giełdy jest KGHM, któremu sprzyjają doniesienia w sprawie szykowanego projektu ustawy o obniżeniu podatku miedziowego.

 • Raport: Wezwania na akcje w 2014 roku

  Na tegorocznym liczniku jest już 17 wezwań. Do ubiegłorocznego rekordu jeszcze daleko, ale eksperci nie przekreślają szans na jego pobicie. W II połowie roku zachętą dla dużych graczy będą kuszące wyceny oraz podaż ze strony OFE, które potrzebują szybkiego wyjścia z inwestycji. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w tym roku grube ryby będą szukały okazji do przejęć.

 • ATM sugeruje emisję akcji na wypadek wypłaty wysokiej dywidendy

  W teleinformatycznej spółce trawa licytacja na argumenty w sprawie poziomu tegorocznej dywidendy. ING OFE liczy na wypłatę 0,51 zł na akcję, podczas gdy zarząd rekomenduje 0,12 zł. Władze ATM zaznaczyły, że wypłata wysokiej dywidendy zmusi spółkę do podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji.

 • Fiasko wezwania na ATM, Innova Capital zrezygnował z kupna akcji

  Fundusz private equity odpuszcza przejęcie teleinformatycznej spółki. Pierwotny plan Innova Capital zakładał zdjęcie ATM z giełdy oraz konsolidację firm specjalizujących się w usługach centrów danych w tej części Europy.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR