GPW szykuje duży road show na rynkach azjatyckich w 2020 r.

Omawiane walory:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie szykuje duży road show wśród inwestorów na rynkach azjatyckich w 2020 r., poinformował prezes Marek Dietl.

gpw,roadshow,azja

GPW szykuje duży road show na rynkach azjatyckich w 2020 r.

– Nasza uwaga jest skupiona na inwestorach. Nie mamy zdalnego członka z Azji i godzin dostosowanych do handlu dla tamtejszych inwestorów. To jest przed nami, póki co, chcemy przeprowadzić wielkie road show w Azji w przyszłym roku. Chcemy ten kierunek aktywizować. Zależało nam, aby podłączać członków spoza europejskiego obszaru i teraz możemy. Przyciągniecie kapitału azjatyckiego jest dla nas bardzo ważne – powiedział Dietl podczas debaty z okazji 20-lecia Comarchu na GPW.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wskazał, że nowy indeks CEEplus ma być oferowany właśnie inwestorom azjatyckim. Na początku września prezesi giełd z Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), Chorwacji, Rumunii i Słowenii podpisali list intencyjny dotyczący rozpoczęcia publikacji nowego indeksu giełd z regionu Trójmorza – CEEplus.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gpw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR