StockWatch.pl

Grupa Asbis przejęła białoruskiego integratora systemów Avectis ALC

Omawiane walory:

Atlantech Ltd - spółka zależna Asbisc Enterprises Plc - przejęła za blisko 574 tys. USD białoruską spółkę Avectis ALC. Firma jest developerem i integratorem systemów w dziedzinie automatyzacji sterowania, bezpieczeństwa oraz profesjonalnych usług wsparcia dla obiektów technologicznych i infrastrukturalnych.

(Fot. Asbis/fb)

– Przejęcie Avectis ALC jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Grupy ASBIS, tj. silnej obecności w najbardziej obiecującym segmencie IT – rozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego – czytamy w komunikacie.

>> Budowa wzrostu odchudza marże – omówienie sprawozdania finansowego Asbisu po 1 kw. 2018 r.

Avectis ALC ma wiodącą, stabilną pozycję na rynku białoruskim, na którym działa od 25 lat. Partnerami technologicznymi spółki są największe globalne firmy IT. Stałymi klientami firmy są przedsiębiorstwa działające w sektorach: petrochemicznym, gazowym, energetycznym, budowlanym, inżynierii mechanicznej, ale również instytucje bankowe, oświatowe, medyczne oraz agencje i organizacje rządowe i duże przedsiębiorstwa prywatne.

– Zgodnie z naszymi obietnicami wzmocnienia Asbis, realizujemy przejęcie, które jest zgodne z naszą strategią zmierzającą do rozbudowy i umacniania kompetencji w segmentach, które są bardzo perspektywiczne. Avectis wnosi do naszej struktury bardzo zaawansowane kompetencje inżynieryjne oraz olbrzymie doświadczenie i portfel ciekawych klientów. Jestem przekonany, że usługi Asbis znacznie się rozszerzą, dzięki nowo przejętej spółce – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisc Enterprises Plc oraz założyciel Asbis Enterprises Sergiej Kostewicz.

CCO Solution Business w Asbisc Enterprises Plc Vladimir Karatay podkreślił, że Avectis ALC to jedna z wiodących spółek w swoim segmencie na rynku białoruskim.

– Ma ona olbrzymie doświadczenie w integracji i automatyzacji systemów zarządzania oraz ciekawe portfolio klientów. Jako osoba odpowiedzialna w Asbis za rozwój segmentu biznesowego, jestem przekonany, że zarówno obecne zasoby specjalistów, jak i doświadczenie tej firmy będą ogromnym wsparciem dla naszej grupy. Atlantech zyska dużą wiedzę i będzie w stanie szybciej realizować swoją strategię – powiedział Karatay.

Źródłem finansowania nabytych udziałów są środki własne Atlantech.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT asbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR