Grupa Azoty chce zwiększyć r/r capex do 3,7 mld zł w 2021 roku

Omawiane walory:

Nakłady inwestycyjne Grupy Azoty zaplanowane zostały na 3,7 mld zł w 2021 roku w porównaniu do 2,76 mld zł poniesionych w roku 2020, poinformował wiceprezes Tomasz Hryniewicz.

azoty,wyniki,chemia,akcje

Grupa Azoty chce zwiększyć r/r capex do 3,7 mld zł w 2021 roku

– Nakłady na rok 2021 zaplanowaliśmy na poziomie 3,7 mld zł. W dużej mierze ich wysokość jest determinowana zaawansowaniem prac Polimerów Police, naszej największej inwestycji – powiedział Hryniewicz podczas wideokonferencji.

Zapewnił jednocześnie, że wśród zaplanowanych na ten rok projektów inwestycyjnych, oprócz kontynuacji budowy Polimerów Police i elektrociepłowni w Puławach, są też nowe przedsięwzięcia.

– Posiadamy pełną zdolność do ich sfinansowania – podkreślił Hryniewicz.

>> W piątek, 16 kwietnia 2021 roku o godz. 14:00 odbędzie się czat z Tomaszem Hryniewiczem, wiceprezesem zarządu Grupy Azoty

W 2020 roku capex Grupy Azoty wyniósł 2,76 mld zł, z czego 52 proc. stanowiły wydatki na realizację Polimerów Police, a 30 proc. – nakłady w Grupie Puławy, głównie na budowę elektrociepłowni.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,52 mld zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Grupaazoty)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR