Haitong Bank podwyższył cenę docelową Comarchu do 241 zł

Omawiane walory:

Haitong Bank w raporcie z 2 marca docenił informatyczną spółkę za najnowsze wyniki finansowe. Biuro podtrzymało zalecenie kupuj i podniosło cenę docelową akcji Comarchu ze 194 zł do 241 zł.

Podwyższenie to jest efektem bardzo dobrych wyników za czwarty kwartał 2016 r., które pokazały solidną poprawę jeżeli chodzi o strukturę przychodów (skupiona obecnie w większym stopniu na własnym oprogramowaniu i usługach, przynoszących wyższą marżę). To spowodowało podniesienie prognoz analityków Haitong dotyczących marży brutto w latach 2017/18/19 odpowiednio do 31/31,3/31,5 proc. (wobec 29,5/30/30 proc. wcześniej), co przekłada się na podwyższenie szacunków dla EBITDA odpowiednio o 4/4/8 procent.

Analitycy oczekują że spodziewane ożywienie w segmencie publicznym, związane z przetargami ogłaszanymi w ramach nowego budżetu UE, może przyspieszyć tempo wzrostu przychodów do 8,1 proc. w 2017 r., przy jednoczesnym utrzymaniu presji płacowej na porównywalnym poziomie. Dlatego Haitong zachowuje ostrożność i uważa, że utrzymanie marży brutto z roku 2016 na poziomie 31 proc. można będzie uznać za sukces.

Analitycy Haitong wymieniają kilka pozytywnych czynników płynących z trwającej ekspansji zagranicznej Comarchu. Po pierwsze, niesie ona znacznie większy potencjał, jeżeli chodzi o wzrost organiczny. Po drugie, sprzedaż usług z wyższą marzą wspiera strukturę przychodów. Ponadto, ekspansja na rynku międzynarodowym ogranicza uzależnienie Comarchu od polskiego rynku IT, który oferuje niższy potencjał wzrostu organicznego i może być nieprzewidywalny (jak np. sektor publiczny). Haitong uważa że bardzo dobre wyniki za czwarty kwartał 2016 r. spotkają się z szybkim podniesieniem prognoz przez konsensus rynkowy. Na nowych prognozach Haitong Bank, Comarch wyceniany jest z 12/14-procentowym dyskontem w porównaniu do swoich polskich konkurentów z branży IT jeżeli chodzi o wskaźnik EV/EBITDA na lata 2017/18.

Źródło: Haitong Bank

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT comarch, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR