Innova Capital wzywa na ATM po 12,40 zł za akcję

Omawiane walory:

Fundusz private equity ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji giełdowej spółki teleinformatycznej. Innova Capital na ten cel zamierza wydać 450 mln zł. W poniedziałek notowania ATM próbują równać do ceny z wezwania.

Fundusz private equity Innova Capital ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji ATM, właściciela data center ATMAN i Thinx Poland. Zaoferował 12,40 zł za każdą akcję. Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 5 maja i potrwa do 4 czerwca 2014 r.

ATM jest notowana na giełdzie od 2004 roku. Od debiutu jej akcje zyskały 317 proc. Stopa zwrotu za ostatni rok wynosi plus 2 proc. W akcjonariacie ATM znajduje się kilka większych podmiotów: ING OFE (9,83 proc. głosów), PKO BP Bankowy OFE (7,63 proc.), Altus TFI (5,03 proc.) oraz Piotr Puteczny (6,17 proc.). Największym udziałem dysponuje ATP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (25,07 proc.) kontrolowany przez Tadeusza Czichona, który podpisał umowę sprzedaży w wezwaniu wszystkich akcji.>> Skład akcjonariatu znajdziesz tutaj.

Innova jest jednym z najbardziej aktywnych inwestorów w sektorze telekomunikacji i mediów. W ciągu ostatnich lat fundusz zainwestował m.in. w grupę telekomunikacyjną GTS Central Europe, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej Emitel oraz w połączenie internetowych spółek medialnych Wirtualna Polska i Grupa o2.

Z komunikatu dowiadujemy się, że celem Innova jest wspieranie dalszego wzrostu organicznego ATM w zakresie usług udostępniania centrów danych oraz usług telekomunikacyjnych. Zakłada też aktywny udział spółki w konsolidacji regionalnej, poprzez przejęcia spółek o podobnym profilu działalności z krajów Europy Środkowej. Przejmujący zamierza też dostosować strukturę bilansu spółki i wykorzystać dźwignię finansową do maksymalizacji zwrotu na kapitale własnym.

– Intencją wzywającego jest to, aby po przeprowadzeniu wezwania nastąpiło zniesienie dematerializacji akcji spółki oraz wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym GPW. – czytamy w komunikacie.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 1,85 przy średniej dla sektora 2,27. >> Zobacz jak zmieniły się pozostałe wskaźniki ATM po wynikach za IV kwartał.

Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli zapisy przekroczą 80 proc. głosów. Innova może jednak odstąpić od tego wymogu i nabyć akcje, nawet jeśli zapisy obejmą mniejszą liczbę akcji. Wezwanie ogłoszone jest pod warunkiem uzyskania bezwarunkowej zgody UOKiK na transakcję.

wykres_ATM

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Większościowy akcjonariusz chce wycofać ATM z giełdy

  AAW III - większościowy akcjonariusz ATM - rozpoczął przegląd opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę i zdecydował się podjąć kroki zmierzające do przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy i wycofania akcji z obrotu na giełdzie.

 • ATM Grupa rekomenduje wypłatę 0,22 zł dywidendy na akcję za 2018 rok

  Zarząd ATM Grupa rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,22 zł na akcję. Kurs akcji producenta telewizyjno-filmowego rośnie o ponad 2 proc.

 • Inwestorom dopisuje apetyt na polskie akcje, w grze KGHM i Kopex

  Po świętach indeks warszawskich blue chipów wrócił do dobrej formy. Lokomotywą polskiej giełdy jest KGHM, któremu sprzyjają doniesienia w sprawie szykowanego projektu ustawy o obniżeniu podatku miedziowego.

 • Raport: Wezwania na akcje w 2014 roku

  Na tegorocznym liczniku jest już 17 wezwań. Do ubiegłorocznego rekordu jeszcze daleko, ale eksperci nie przekreślają szans na jego pobicie. W II połowie roku zachętą dla dużych graczy będą kuszące wyceny oraz podaż ze strony OFE, które potrzebują szybkiego wyjścia z inwestycji. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w tym roku grube ryby będą szukały okazji do przejęć.

 • ATM sugeruje emisję akcji na wypadek wypłaty wysokiej dywidendy

  W teleinformatycznej spółce trawa licytacja na argumenty w sprawie poziomu tegorocznej dywidendy. ING OFE liczy na wypłatę 0,51 zł na akcję, podczas gdy zarząd rekomenduje 0,12 zł. Władze ATM zaznaczyły, że wypłata wysokiej dywidendy zmusi spółkę do podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR