Jest pierwsza rekomendacja dla akcji Wasko z wysoką przebitką

Omawiane walory:

DM BDM ocenia, że akcje informatycznej spółki są niedowartościowane. Analitycy spodziewają się po Wasko 70-proc. wzrostu zysku netto w 2015 r. Mankamentem jest prognozowany spadek zysku w przyszłym roku.

DM BDM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla akcji Wasko od zlecenia kupuj. Cenę docelową wyznaczono na 2,51 zł. Raport wydano przy kursie 1,92 zł.

Biuro wzięło na radar analityczny Wasko, ponieważ zwróciło uwagę na udaną transformację grupy, w szczególności budowę trzech silnych filarów odpowiedzialnych za wyniki: administracja rządowa i samorządowa, przemysł, ochrona zdrowia. Analitycy prognozują, że w tym roku Wasko wypracuje 23 mln zł zysku netto, 28,9 mln zł zysku EBIT i 448 mln zł przychodów. W przyszłym roku zysk netto ma się skurczyć do 17,2 mln zł, zysk operacyjny do 21 mln zł, a obroty do 349 mln zł.

– Przy naszych założeniach Wasko jest handlowane przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2015-2016 na poziomie odpowiednio: 3,8x i 3,7x z perspektywą istotnego dalszego spadku w 2017 roku. Nasze założenia na 2016 rok uwzględniają prawdopodobne okresowe spowolnienie inwestycji w sektorze publicznym. Jednak oceniamy, że zbudowane kompetencje w tym segmencie pozwolą Wasko na znaczący wzrost udziałów w krajowym rynku w kolejnych trzech latach (szczególnie w sytuacji problemów konkurencji). Jednocześnie w 2016 roku wyniki w obszarze przemysłu i ochrony zdrowia powinny znajdować się nadal na ścieżce wzrostowej. – czytamy w raporcie DM BDM.

>> Analityk StockWatch.pl przyjrzał się dokładnie sytuacji fundamentalnej Wasko po wynikach za III kwartał >> Zobacz analizę najnowszego raportu kwartalnego grupy Wasko

Po trzech kwartałach tego roku na koncie grupy znajduje się 327,3 mln zł przychodów i jest to wzrost o 25 proc. r/r. Zysk EBIT zwiększył się o 127 proc. do 23,4 mln zł, a zysk netto o 157 proc. do 18,5 mln zł. Przepływy operacyjne były dodanie i wyniosły 38,3 mln zł wobec minus 20 mln zł zanotowanych rok wcześniej.

We wtorek akcje Wasko zyskują na wartości. Jednak ostatnie miesiące stoją pod znakiem konsolidacji. Niemniej dobra pierwsza część roku sprawiła, że tegoroczna stopa zwrotu na akcjach Wasko wynosi 46 proc. W skali minionych trzech lat widnieje strata sięgająca 18 proc.

wykres_wasko

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wasko, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • sWIG80 najwyżej od 5 miesięcy, w tle wyniki spółek i fatalne dane z polskiego przemysłu

  Dobre nastroje w Europie udzielają się rodzimym inwestorom, którzy w piątek kupują akcje, pomimo rozczarowujących danych z polskiego przemysłu. W centrum uwagi są wyniki spółek, ich plany dywidendowe i przyszłe zmiany w indeksach.

 • DM BDM zaktualizował wyceny akcji Dom Development, Wasko i ATM Grupy

  Biuro w październikowym raporcie podwyższyło cencę docelową akcji dewelopera mieszkaniowego o 9 proc. do 93,90 zł, a spółki informatycznej o 29 proc. do 2,86 zł. Jedynie w wypadku ATM Grupy maklerzy zdecydowali się na obniżkę wyceny do 4 zł za walor.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • Analiza techniczna 4 małych spółek z sygnałami kupna na wykresie

  Ubiegły tydzień był wyjątkowo udany dla notowań Kopeksu, WASKO, Ailleronu i Warimpeksu. Każda ze spółek zanotowała solidne wzrosty i znacząco poprawiła sytuację techniczną na wykresie. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH zbadał podłoże wzrostów oraz nakreślił kluczowe poziomy wsparć i oporów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR