Kenbourne i Tollerton w trybie przyspieszonym sprzedają akcje Play warte 770 mln zł

Omawiane walory:

Kenbourne i Tollerton, którzy posiadają odpowiednio 30,04 proc. i 29,14 proc., a razem ok. 59 proc. wszystkich akcji Play Communications, ogłosili rozpoczęcie przyspieszonego plasowania do 23 mln akcji operatora, stanowiących do 9,08 proc. kapitału zakładowego.

play, akcje, akcjonariusze

(Fot. Play)

– Kenbourne i Tollerton wprowadzili przyspieszone plasowanie akcji zwykłych Play. Kenbourne sprzedaje do 11.719.538 akcji zwykłych spółki, a Tollerton sprzedaje do 11.366.699 akcji zwykłych spółki. W związku z powyższym plasowanie obejmie sprzedaż do 23.082.237 akcji zwykłych spółki reprezentujących do 9,08 proc. obecnego kapitału zakładowego spółki i do 9,08 proc. praw głosu w spółce oraz (jeśli w pełni się powiedzie) zmniejszy udział Kebourne do 25,43 proc., a udział Tollerton do 24,67 proc. – czytamy w komunikacie.

Rynkowa wartość sprzedawanego pakietu akcji wynosi blisko 770 mln zł. W środę na zamknięciu sesji jeden walor Play Communications wyceniono na 33,34 zł, a całą spółkę na 8,47 mld zł.

Pod koniec sierpnia Play ogłosił wyniki II kwartału, prezentując wzrost skoryg. EBITDA o 14,2 proc. r/r dla I półrocza i wzrost jego całorocznego oczekiwania do 2,3-2,4 mld zł (z 2,2-2,3 mld zł). Dodatkowo w II kwartale 2019 r. Play wypłacił dywidendę w wysokości 368 mln zł i potwierdził swoje wytyczne dotyczące podziału akcjonariuszy FCFE na 2019 r.

– Kenbourne i Tollerton są pewni przyszłości Play – podkreślono w informacji.

Plasowanie jest skierowane tylko do niektórych kwalifikujących się inwestorów instytucjonalnych, a ostateczne warunki zostaną określone w ramach przyspieszonego procesu budowania księgi popytu. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Play Communications

W ramach transakcji pozostałe akcje będące w posiadaniu Kenbourne i Tollerton będą podlegać 180-dniowemu okresowi blokady, z zastrzeżeniem zwyczajowych wyłączeń, w tym w przypadku, gdy Wspólni Globalni Koordynatorzy wyrazili zgodę.

UBS Europe SE i Santander Bank Polska działają jako Globalni Koordynatorzy i Wspólni Księgowi ds. Plasowania.

Play Communications jest właścicielem 100 proc. udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR