Kurs akcji Ergisu równa do nowej ceny w wezwaniu

Omawiane walory:

Cena w wezwaniu Finergis Investments Limited i Marka Górskiego do zapisywania się na sprzedaż akcji Ergisu została podniesiona do 3,88 zł z 3 zł wcześniej, podali wzywający i podmiot pośredniczący. W środę kurs akcji spółki rośnie o 18 proc. do 3,85 zł. 

ergis,wezwanie,akcje

(Fot. Spółka)

– Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie w wysokości 3,88 zł za jedną akcję. Akcje objęte wezwaniem nie różnią się pod względem liczby głosów na WZ Spółki – czytamy w zmienionej treści wezwania.

1 października 2019 r. Finergis Investments Ltd. oraz Marek Górski, ogłosili wezwanie na 20 mln akcji Ergisu, reprezentujących 53,15 proc. ogólnej liczby akcji spółki i głosów na WZA. Pośredniczącym w wezwaniu jest mBank.

>> W oczekiwaniu na następny ruch wzywającego – omówienie sytuacji finansowej i rynkowej Ergisu za 2 kw. 2019 r.

Finergis Investments Ltd. jest największym akcjonariuszem Ergisu, posiadającym 40,24 proc. akcji spółki.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Ergisu sięgnęły 776 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ergis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR