Kurs akcji PCM wystrzelił po ogłoszeniu wezwania przez PKO Leasing

Omawiane walory:

PKO Leasing chce przejąć Prime Car Management (PCM) i wykłada na stół ponad 135 mln zł. Firma w wezwaniu oferuje 11,38 zł za akcję, czyli 30 więcej niż środowy kurs zamknięcia na GPW. Przed południem notowania PCM rosną o 32,5 proc.

Fot. Pexels

– W wyniku wezwania wzywający, jako podmiot nabywający akcje, zamierza uzyskać 100 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki, tj. 11.908.840 akcji uprawniających do 11.908.840 głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w informacji.

Wzywający zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że co najmniej 7.859.834 akcje, tj. co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji zostanie objętych zapisami w wezwaniu. Wzywający zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji o nabyciu akcji objętych zapisami, nawet jeżeli warunek, o którym mowa powyżej, nie zostanie spełniony. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom PCM

Harmonogram wezwania

  • rozpoczęcie przyjmowania zapisów: 3 stycznia 2019 r.
  • zakończenie przyjmowania zapisów: 15 lutego 2019 r.;
  • przewidywany dzień transakcji nabycia akcji: 20 lutego 2019 r.;
  • przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji: 25 lutego 2019 r.

Termin przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu może być przedłużany przez wzywającego na zasadach określonych w rozporządzeniu. Na podstawie § 5 ust. 4 rozporządzenia termin przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu może zostać skrócony, jeżeli przed jego upływem został zrealizowany cel wezwania.

– Jeśli w wyniku wezwania wzywający będzie posiadać nie mniej niż 90 proc. akcji spółki oraz głosów na jej walnym zgromadzeniu, zamierza podjąć działania ukierunkowane na docelowe zniesienie dematerializacji akcji oraz wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. W związku z powyższym, w takim wypadku wzywający zamierza doprowadzić do podjęcia na walnym zgromadzeniu spółki uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji spółki, a następnie wystąpienia przez spółkę do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji spółki) – czytamy.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Podmiotem pośredniczącym jest Dom Maklerski PKO BP.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

PKO Leasing SA, należący do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, jest liderem w świadczeniu usług leasingowych w Polsce.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR