Kurs akcji Play wrócił powyżej 30 zł po ogłoszeniu podwyżek taryf

Omawiane walory: , ,

Telekom jeszcze w tym tygodniu wprowadzi nowe plany taryfowe. Ten ruch spodobał się inwestorom, a kurs akcji fioletowego operatora rośnie dziś o 11 proc. i jest najwyżej od kwietnia 2018 r.

(Fot. Play)

Play Communications ogłosił wprowadzenie podwyżek taryf o 5-10 zł od 7 czerwca. W wypadku planów S-M cena wzrośnie o 5 zł, a dla planów L o 10 zł. W większości planów zwiększone zostaną także limity Internetu.

– Zmienia się sposób korzystania z urządzeń mobilnych, stale rośnie zapotrzebowanie na szybki Internet wysokiej jakości i użytkownicy wykorzystują coraz więcej danych. Play wprost odpowiada na te ewoluujące preferencje konsumentów pod kątem sieciowym oraz ofertowym.[…] Chcąc zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenie naszej sieci wprowadzamy większe pakiety danych – powiedział Jean Marc Harion, prezes Play.

Spółka wprowadza również nową ofertę abonamentową Play Homebox, która zaoferuje szybki Internet dla każdego oraz dodatkową kartę SIM z Internetem do domu.

W czwartek kurs akcji Play Communications rośnie o 11 proc. do 31,04 zł i jest najwyżej od kwietnia 2018 r., czyli momentu sprzed odcięcia pierwszej dywidendy. Do ceny z IPO (36 zł) wciąż brakuje 17,4 proc. Udaną sesję zaliczają też pozostałe telekomy. Notowania Orange Polska szybują o 15,7 proc., a Cyfrowy Polsat, czyli właściciel Polkomtela (Plus) rośnie o ponad 5 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CYFRPLSAT, orangepl, play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW liderem wzrostów w Europie, duża w tym zasługa PKO BP

  Drożejące po wynikach akcje PKO BP, odreagowujący przecenę CD Projekt, dobre nastroje na świecie i wczorajsze mocne wzrosty na Wall Street - oto główne powody dzisiejszych ponad 2-proc. wzrostów WIG20. Na horyzoncie jednak zbierają się czarne chmury.

 • Giełdowe misie idą za ciosem, w grze Play i banki Czarneckiego

  Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych i fatalne dane o produkcji przemysłowej w Polsce ściągają w dół indeksy WIG20 i WIG. Przed przeceną bronią się natomiast małe i średnie spółki. Po wynikach rosną banki Czarneckiego i Grupa Azoty.

 • Kenbourne i Tollerton znów sprzedają akcje Play w ABB Dwóch głównych akcjonariuszy telekomu rozpoczęło sprzedaż 18 mln akcji w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu. Po środowym kursie zamknięcia wartość rynkowa pakietu wynosi 558 mln zł.
 • Cyfrowy Polsat objął 69 proc. udziałów w spółce Bcast

  Cyfrowy Polsat objął 69 pro.c udziałów w spółce Bcast, która zajmuje się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych w całej Polsce. Wartość transakcji to ok. 7 mln zł, poinformował wiceprezes Cyfrowego Polsatu Maciej Stec.

 • GPW broni się przed wyprzedażą, w grze mBank, CD Projekt i Eurocash

  Warszawska giełda próbuje odrabiać poranne straty wywołane narastającymi na świecie obawami przed drugą falą zachorowań na COVID-19. Pomaga to, że uwagę rodzimych inwestorów bardziej niż spadki w Europie, absorbują wyniki i doniesienia ze spółek.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR