NanoGroup: Maseczki biobójcze ‚powinniśmy mieć na półkach’ w ciągu 2-3 miesięcy

Omawiane walory:

Opracowane przez NanoSanguis - spółkę zależnę NanoGroup - maseczki ochronne o właściwościach biobójczych powinny trafić do sprzedaży w ciągu 2-3 miesięcy, wynika z wypowiedzi prezesa NanoGroup Marka Borzestowskiego. Kurs akcji spółki spada dziś kwadrans po godz. 15 o 27,31 proc., a za jeden papier płacono 9,45 zł.

nanogroup, maseczki, akcje, biotechnologia,

NanoGroup: Maseczki biobójcze ‚powinniśmy mieć na półkach’ w ciągu 2-3 miesięcy

– My dostarczamy technologię i ustawiamy linię produkcyjną, natomiast Marion produkuje i dystrybuuje, zatem jest poza naszym wpływem, kiedy dokładnie będziemy mieli te maseczki w sprzedaży. Linie produkcyjne są kalibrowane, oczywiście, w instytucjach certyfikujących są w związku z koronawirusem kolejki, ale jest to proces. W ciągu dwóch-trzech miesięcy powinniśmy to mieć na półkach – powiedział Borzestowski w czasie konferencji „Biznes w Genach”.

NanoSanguis podało w połowie października, że opracowało na rzecz gdyńskiej spółki Marion innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Marion i NanoGroup pracują nad certyfikacją i uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek, które trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów.

>> W czwartek, 22 października o godz. 11:00 zapraszamy na czat inwestorski z Markiem Borzestowskim, prezesem NanoGroup

Jak podano, maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem SARS – CoV – 2 wywołującym chorobę COVID-19. Właściwości biobójcze maseczek zostały potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych na partii testowej maseczek wykonanej przez NanoSanguis.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nanogroup)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR