Obligacje PKN Orlen rozeszły się na pniu, będzie redukcja zapisów

Omawiane walory:

Odzew na ofertę papierów dłużnych paliwowego koncernu przerósł najśmielsze oczekiwania. Wystarczył jeden dzień, aby inwestorzy złożyli zapisy na liczbę obligacji większą niż przewidziana pula. Spółka zapowiedziała proporcjonalną redukcję.

Zapisy na papiery dłużne PKN Orlen ruszyły w środę, a już w czwartek dobiegły końca. Spółka w najnowszym komunikacie poinformowała, że w dniu rozpoczęcia oferty złożono zapisy na liczbę obligacji większą niż przewidziana pula. Popyt okazał się tak duży, zapisy złożone w okresie od 6 do 7 listopada (włącznie) zostaną proporcjonalnie zredukowane.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Redukcja zapisów nie jest większą niespodzianką. Emisja była kierowana do inwestorów indywidualnych, ale udział w niej mogły brać również instytucje. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia przy poprzednich dwóch emisjach. Zapisy na papiery serii A trwały trzy dni, a serii B nieco ponad tydzień.

Oferta paliwowego koncernu opiewała na 2 mln obligacji detalicznych serii C o łącznej wartości do 200 mln zł. Pierwotnie inwestorzy indywidualni mieli czas na złożenie zapisu do 21 listopada. Oprocentowanie obligacji będzie zmienne oparte na stawce WIBOR 6M powiększone o marżę 140 pb. Warto zauważyć, że poprzednie dwie serie były oferowane z marżą o 10 pb. wyższą. Odsetki będą wypłacane co pół roku. Termin wykupu ustalono na 6 listopada 2017 r. Papiery dłużne, podobnie jak poprzednie serie, nie są zabezpieczone. Wartość nominalna jednej obligacji wyniesie od 100 zł do 100,01 zł. Nominał zależy od dnia, w którym składany jest zapis – im wcześniej złożony zapis, tym wartość nominalna niższa. Przewidywany termin dopuszczenia papierów do obrotu na rynku Catalyst to 9 grudnia.

Obecnie na rynku Catalyst inwestorzy indywidualni mogą handlować papierami dłużnymi z dwóch serii – PKN0517 i PKN0617. Obie są wyceniane powyżej nominału (ok. 100,5 proc. w. nom.)

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych PKN Orlen możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z najlepszego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR