Prezes AQT Water sprzedał prawie wszystkie akcje

Omawiane walory:

Znów głośno o AQT Water. Prezes spółki sprzedał pakiet 15,8 proc. akcji za ponad 7 mln zł, mimo iż jeszcze kilka dni wcześniej deklarował wielką wiarę w spółkę i jej perspektywy. Podczas środowego WZA Wojciech Babiński będzie mógł głosować dużo większym pakietem niż aktualnie posiada.

AQTWater,aquatech,akcje,bobiński,knf

Prezes AQT Water na kilka dni przed walnym sprzedał prawie wszystkie akcje

We wtorek notowania AQT Water spadły o 27,8 proc. do 16,90 zł. Powodem tąpnięcia jest informacja o sprzedaży akcji przez Wojciecha Babińskiego. Prezes i do niedawna główny akcjonariusz spółki w piątek 25 września upłynnił na rynku pakiet 186.042 akcji po średnim kursie w przedziale 22,40-29,60 zł. Za 15,77 proc. akcji zainkasował nieco ponad 7,1 mln zł.

Transakcje z udziałem prezesa AQT Water zbulwersowały inwestorów, ponieważ jeszcze niedawno w komunikacie ESPI Babiński zapewniał, że wierzy w spółkę, a symbolem jego wiary miało być trzymanie akcji firmy w portfelu.

– Jako największy akcjonariusz AQT Water S.A. zamierzam kontynuować i rozwijać działalność Spółki w kierunkach wyznaczonych przeze mnie w latach poprzednich. Moim celem jest wzmocnienie pozycji rynkowej Emitenta oraz konsekwentne budowanie pozycji Emitenta w Europie, jako producenta i dystrybutora produktów sektora wodno-ściekowego. Służyć temu będzie wybór Rady Nadzorczej Spółki niezależnej od Zarządu, której zadaniem będzie zwiększenie kontroli nad działalnością Spółki, oraz wsparcie w kształtowaniu jej długofalowej polityki działalności. Jednocześnie informuję, że Spółka AQT Water S.A. nie jest objęta postępowaniem KNF, a od dnia odwieszenia notowań Spółki nie sprzedałem ani jednej akcji – deklarował Wojciech Babiński w liście do akcjonariuszy AQT Water.

>> OSTATNI DZWONEK! Promocja na abonament do strefy Premium StockWatch.pl i zniżka na Portfel Cztery Fazy Rynku

Babiński jeszcze kilka miesięcy temu kontrolował 59 proc. kapitału zakładowego. W okresie od 10 lipca do 4 sierpnia prezes spółki „po cichu” sprzedał ponad 400 tys. akcji, nie informując o tym rynku. Sprawą zatajenia informacji zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego, która badała także wątek brakującego pakietu akcji w portfelu żony prezesa – Beaty Babińskiej. W tej sprawie toczy się postępowanie administracyjne. Po ubiegłotygodniowych transakcjach Babiński kontroluje już tylko 2,6 proc. kapitału zakładowego AQT Water.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że w środę odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zgodnie z KSH, jeśli prezes zgłosił udział, to na walnym będzie mógł głosować pakietem głosów sprzed transakcji, czyli dużo większym niż obecnie.

Dodajmy, że na środowym WZA będą głosowane takie projekty uchwał jak:

 • zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki za rok obrotowy 2019
 • rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania rady nadzorczej z działalności za rok 2019 oraz z oceny działalności zarządu w 2019 roku
 • podział zysku za rok obrotowy 2019
 • udzielenie członkom zarządu spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku 2019
 • udzielenie członkom rady nadzorczej spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku 2019
 • powołanie nowej rady nadzorczej

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Aquatech, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • AQT Water zostało na lodzie i bez pieniędzy

  Historia AQT Water to gotowy scenariusz na kinowy hit z gatunku dramat/kryminał. Nowy zarząd po przejęciu kontroli nad firmą zastał puste konta, potężne braki w dokumentacji i uziemioną produkcję. Spółka oskarża byłego prezesa i zapowiada złożenie zawiadomień do organów ścigania.

 • Wiara przenosi góry, ale niekoniecznie przynosi pieniądze drobnym akcjonariuszom

  Prezes AQT Water po sprzedaży pokaźnego pakietu akcji kilka miesięcy temu obiecywał, że działa w interesie firmy, która ma świetlaną przyszłość. Niecały tydzień przed WZA upłynnił resztę swoich akcji i udał się w nieznane, a kurs akcji w 5 dni zanotował spadek o 67 proc. Przysłowie "kto oszukał raz, oszuka kolejny" pasuje tutaj jak ulał. Jedyną nadzieją dla akcjonariuszy, którzy jeszcze pozostali w spółce, wydaje się być nowa rada nadzorcza, która być może zbada sytuację w spółce i oceni jak to naprawdę wygląda od środka.

 • Kontrowersyjne walne w AQT Water. KNF zapowiada szeroko zakrojone działania nadzorcze Środowe walne AQT Water miało niecodzienny przebieg. Na spotkaniu z akcjonariuszami nie pojawił się ani jeden przedstawiciel władz spółki. Ostatecznie nad projektami uchwał głosowało trzech akcjonariuszy, dysponujących pakietem zaledwie 2,6 proc. akcji.
 • AQT Water odwieszone. Inwestorzy rzucili się na przecenione akcje

  Po miesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem na wniosek KNF, inwestorzy znów mogą handlować akcjami AQT Water. Notowania otworzyły się na poziomie 25 zł. Potężna luka spadkowa nie wystraszyła inwestorów. Przeciwnie. W ciągu godziny poszybowały do 36 zł.

 • KNF bierze pod lupę transakcje akcjonariuszy AQT Water Notowane na NewConnect AQT Water znów ma problemy. Tym razem sprawa dotyczy zatajenia transakcji na akcjach spółki przez akcjonariusza oraz osobę pełniącą obowiązki zarządcze. Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do GPW z wnioskiem o zawieszenie obrotu.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR