AQT Water odwieszone. Inwestorzy rzucili się na przecenione akcje

Omawiane walory:

Po miesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem na wniosek KNF, inwestorzy znów mogą handlować akcjami AQT Water. Notowania otworzyły się na poziomie 25 zł. Potężna luka spadkowa nie wystraszyła inwestorów. Przeciwnie. W ciągu godziny poszybowały do 36 zł.

AQTWater,Aquatech,handel,akcje,knf

Ruszył handel akcjami AQT Water

AKTUALIZACJA

Środową sesję notowania AQT Water zakończyły niżej niż kurs otwarcia. Na zamknięciu za jedną akcję płacono 24 zł, czyli o 52,94 proc. mniej niż na poprzedniej sesji, która miała miejsce 4 sierpnia.

Pierwsze transakcje na akcjach AQT Water zawarto o 10:40 po kursie 25 zł, czyli o 51 proc. niższym niż poprzedni. Inwestorzy dosłownie rzucili się na przecenione akcje. W kolejnych kwadransach notowania wzrosły do 30 zł i zawisły na górnych widełkach. Po krótkim równoważeniu handel wznowiono, a notowania podskoczyły do 36 zł i ponownie do gry włączył się „widłowy”. Obecnie handel pozostaje w fazie równoważenia, a teoretyczny kurs otwarcie wynosi 40 zł.

Przypomnijmy, że notowania akcjami AQT Water zostały zawieszone na początku sierpnia, z powodu nieprzekazania w terminie pełnego raportu rocznego. Z kolei 12 sierpnia KNF ponownie wystąpiła z wnioskiem o zawieszenie handlu AQT Water, ale tym razem do odwołania. Według Komisji, „wystąpiły okoliczności wskazujące na możliwość dokonywania obrotu akcjami ww. spółki z naruszeniem interesów inwestorów”.

Jak się później okazało, sprawa dotyczyła zatajenia stanu posiadania przez Beatę Babińską i jeszcze jedną osobę. Żona prezesa i głównego akcjonariusza AQT Water sprzedała niemal wszystkie akcje, o czym poinformowała rynek dopiero po wybuchu afery i interwencji KNF. Drugi wątek dotyczy „osoby pełniącej obowiązki zarządcze w spółce”, która sprzedała aż 409 tys. akcji, czyli 35 proc. kapitału zakładowego AQT Water. Sądząc po wielkości pakietu sprawa najprawdopodobniej dotyczy prezesa Wojciecha Babińskiego.

aqtwater,akcjonariat

Akcjonariat AQT Water wg stanu na moment publikacji wyników za I kwartał (28 czerwca 2020 r.). Źródło: Sprawozdanie finansowe AQT Water

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

W poniedziałek KNF poinformowała o wszczęciu postępowania administracyjnego w przedmiocie:

nałożenia na osobę pełniącą obowiązki zarządcze w spółce kary pieniężnej na podstawie art. 175 ust. 1 pkt 1 albo ust. 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi w związku z podejrzeniem naruszenia art. 19 ust. 1 rozporządzenia MAR w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków informacyjnych w zakresie transakcji dokonanych na własny rachunek na akcjach Spółki (w okresie od 10 lipca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r. dokonano transakcji nabycia łącznie 12 902 akcji Spółki oraz zbycia łącznie 408 850 akcji Spółki),

nałożenia na osobę blisko związaną z osobą pełniącą obowiązki zarządcze w spółce kary pieniężnej na podstawie art. 175 ust. 1 pkt 1 albo ust. 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi w związku z podejrzeniem naruszenia art. 19 ust. 1 rozporządzenia MAR w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków informacyjnych w zakresie transakcji dokonanych na własny rachunek na akcjach spółki (w okresie od 28 kwietnia 2020 r. do 16 lipca 2020 r. dokonano transakcji nabycia łącznie 12 076 akcji spółki oraz zbycia łącznie 252 110 akcji spółki), w efekcie czego uczestnicy rynku kapitałowego pozostawali w błędzie co do rzeczywistego stanu posiadania akcji spółki przez osobę blisko związaną z członkiem zarządu – czytamy w komunikacie KNF.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Aquatech, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • AQT Water zostało na lodzie i bez pieniędzy

  Historia AQT Water to gotowy scenariusz na kinowy hit z gatunku dramat/kryminał. Nowy zarząd po przejęciu kontroli nad firmą zastał puste konta, potężne braki w dokumentacji i uziemioną produkcję. Spółka oskarża byłego prezesa i zapowiada złożenie zawiadomień do organów ścigania.

 • Wiara przenosi góry, ale niekoniecznie przynosi pieniądze drobnym akcjonariuszom

  Prezes AQT Water po sprzedaży pokaźnego pakietu akcji kilka miesięcy temu obiecywał, że działa w interesie firmy, która ma świetlaną przyszłość. Niecały tydzień przed WZA upłynnił resztę swoich akcji i udał się w nieznane, a kurs akcji w 5 dni zanotował spadek o 67 proc. Przysłowie "kto oszukał raz, oszuka kolejny" pasuje tutaj jak ulał. Jedyną nadzieją dla akcjonariuszy, którzy jeszcze pozostali w spółce, wydaje się być nowa rada nadzorcza, która być może zbada sytuację w spółce i oceni jak to naprawdę wygląda od środka.

 • Kontrowersyjne walne w AQT Water. KNF zapowiada szeroko zakrojone działania nadzorcze Środowe walne AQT Water miało niecodzienny przebieg. Na spotkaniu z akcjonariuszami nie pojawił się ani jeden przedstawiciel władz spółki. Ostatecznie nad projektami uchwał głosowało trzech akcjonariuszy, dysponujących pakietem zaledwie 2,6 proc. akcji.
 • Prezes AQT Water sprzedał prawie wszystkie akcje

  Znów głośno o AQT Water. Prezes spółki sprzedał pakiet 15,8 proc. akcji za ponad 7 mln zł, mimo iż jeszcze kilka dni wcześniej deklarował wielką wiarę w spółkę i jej perspektywy. Podczas środowego WZA Wojciech Babiński będzie mógł głosować dużo większym pakietem niż aktualnie posiada.

 • KNF bierze pod lupę transakcje akcjonariuszy AQT Water Notowane na NewConnect AQT Water znów ma problemy. Tym razem sprawa dotyczy zatajenia transakcji na akcjach spółki przez akcjonariusza oraz osobę pełniącą obowiązki zarządcze. Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do GPW z wnioskiem o zawieszenie obrotu.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR