Ryvu Therapeutics miało ponad 12 mln zł straty netto w III kw. 2020 r.

Omawiane walory:

Ryvu Therapeutics odnotowało 12,14 mln zł jednostkowej straty netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2020 r. wobec 13,07 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fot. Pexels

Strata operacyjna wyniosła 12,36 mln zł wobec 13,32 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 5,51 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 8,14 mln zł rok wcześniej. Przychody z dotacji wyniosły 4,9 mln zł w III kw. br. wobec 6,91 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 20,75 mln zł straty netto z działalności kontynuowanej w porównaniu z 34,11 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach z działalności operacyjnej w wysokości 29,98 mln zł w porównaniu z 25,83 mln zł rok wcześniej.

– W okresie pierwszych trzech kwartałów br. Ryvu Therapeutics wypracowało 30 mln zł przychodów, co stanowi 16 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W raportowanym okresie spółka uzyskała 15,2 mln zł przychodów z tytułu umów partneringowych (3,2 mln zł w Q3 YTD 2019 r.). Przychody ze sprzedaży w Q3 2020 wyniosły 5,5 mln zł, co było wartością niższą o 32 proc. w porównaniu do 8,1 mln zł w trzecim kwartale 2019 r. Wpływ na spadek kwartalnych przychodów miała niższa wartość otrzymanych grantów i przychodów z umów partneringowych – czytamy w komunikacie. 

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Koszty operacyjne związane głównie z wydatkami na badania i rozwój nad nowymi kandydatami na leki wyniosły w okresie III kwartałów 2020 r. 54,2 mln zł wobec 60,1 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem. Strata operacyjna zmniejszyła się do 24,2 mln zł wobec 34,3 mln zł w Q3 YTD 2020. 

Na koniec września 2020 środki pieniężne i ekwiwalenty wyniosły 164,2 mln zł, zaś na dzień 12 listopada 2020 r. 151,8 mln zł – spadek wynika głównie z kosztów działalności i wydatków inwestycyjnych.

– Obecny rok jest jednym z najbardziej intensywnych w naszej historii, taki też był trzeci kwartał. W ramach realizacji celów strategicznych przeprowadziliśmy z sukcesem emisję akcji serii I, z której pozyskaliśmy 143 mln zł, co potwierdziło uznanie inwestorów giełdowych dla naszej wizji rozwoju spółki. Związek SEL24/MEN1703 został podany pierwszym pacjentom w Europie i Stanach Zjednoczonych w ramach trwającego badania fazy II, co stanowi kolejny kluczowy etap rozwoju klinicznego – powiedział prezes Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie. 

We wrześniu br. spółka rozpoczęła również projektowanie i przygotowania do fazy I/II badania klinicznego dla SEL120 we wskazaniach w guzach litych. Rozpoczęcie badania spodziewane jest na początek 2021 roku.

– Jednocześnie, podejmujemy liczne działania zmniejszające wpływ COVID-19 na prowadzenie przez nas prac badawczych. Wprowadziliśmy najwyższe standardy sanitarne oraz działania prewencyjne mające na celu ochronę naszych pracowników i dbałość o ciągłość prowadzonych projektów. To był kolejny dobry okres w historii naszej firmy – podsumował prezes.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT RYVU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ryvu Therapeutics zamyka dwa projekty badawcze

  Zarząd RYVU Therapeutics zdecydował o zakończeniu dwóch projektów badawczych, poinformowała spółka.

 • Ryvu Therapeutics: Ośrodki w USA wznawiają rekrutację pacjentów

  RYVU Therapeutics otrzymuje sygnały z amerykańskich ośrodków o wznowieniu rekrutacji pacjentów do badań klinicznych. Spółka szacuje, że dotychczasowe opóźnienie wyniesie ok. 3 miesiące, poinformował ISBnews wiceprezes Krzysztof Brzózka. RYVU zaprezentowało na wirtualnej konferencji American Association for Cancer Research, która odbyła się online 22-24 czerwca wyniki głównych programów badawczych spółki z obszarów immunoonkologii i immunometabolizmu nowotworów.

 • Ryvu Therapeutics ukończył pozytywnie I fazę badania klinicznego SEL24/MEN1703

  RYVU Therapeutics uzyskał od Berlin-Chemie należącej do Grupy Menarini, będącej wyłącznym sponsorem badania klinicznego SEL24/MEN1703 na mocy globalnej umowy licencyjnej, informację o zakończeniu sukcesem fazy I badania klinicznego typu first-in-human z zastosowaniem SEL24/MEN1703 - doustnego, dualnego inhibitora kinaz PIM/FLT3 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową.

 • Spadki na Wall Street napędziły stracha inwestorom, w grze Rafako i Ten Square Games Czerwony początek piątkowej sesji na europejskich parkietach to efekt wczorajszej - momentami groźnie wyglądającej - wyprzedaży akcji na amerykańskiej giełdzie. Główne indeksy w Londynie, Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie powoli odrabiają poranne straty.
 • Ryvu Therapeutics dostanie 33 mln zł dofinansowania z NCBR na projekt onkologiczny

  RYVU Therapeutics zawarło z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie projektu pt. "Rozwój terapii celowanych opartych na mechanizmie syntetycznej letalności w onkologii" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 "Szybka Ścieżka". Kwota dofinansowania wynosi 32,76 mln zł, a całkowita wartość projektu netto - 55,44 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR