Ryvu Therapeutics miało ponad 12 mln zł straty netto w III kw. 2020 r.

Omawiane walory:

Ryvu Therapeutics odnotowało 12,14 mln zł jednostkowej straty netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2020 r. wobec 13,07 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fot. Pexels

Strata operacyjna wyniosła 12,36 mln zł wobec 13,32 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 5,51 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 8,14 mln zł rok wcześniej. Przychody z dotacji wyniosły 4,9 mln zł w III kw. br. wobec 6,91 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 20,75 mln zł straty netto z działalności kontynuowanej w porównaniu z 34,11 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach z działalności operacyjnej w wysokości 29,98 mln zł w porównaniu z 25,83 mln zł rok wcześniej.

– W okresie pierwszych trzech kwartałów br. Ryvu Therapeutics wypracowało 30 mln zł przychodów, co stanowi 16 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W raportowanym okresie spółka uzyskała 15,2 mln zł przychodów z tytułu umów partneringowych (3,2 mln zł w Q3 YTD 2019 r.). Przychody ze sprzedaży w Q3 2020 wyniosły 5,5 mln zł, co było wartością niższą o 32 proc. w porównaniu do 8,1 mln zł w trzecim kwartale 2019 r. Wpływ na spadek kwartalnych przychodów miała niższa wartość otrzymanych grantów i przychodów z umów partneringowych – czytamy w komunikacie. 

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Koszty operacyjne związane głównie z wydatkami na badania i rozwój nad nowymi kandydatami na leki wyniosły w okresie III kwartałów 2020 r. 54,2 mln zł wobec 60,1 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem. Strata operacyjna zmniejszyła się do 24,2 mln zł wobec 34,3 mln zł w Q3 YTD 2020. 

Na koniec września 2020 środki pieniężne i ekwiwalenty wyniosły 164,2 mln zł, zaś na dzień 12 listopada 2020 r. 151,8 mln zł – spadek wynika głównie z kosztów działalności i wydatków inwestycyjnych.

– Obecny rok jest jednym z najbardziej intensywnych w naszej historii, taki też był trzeci kwartał. W ramach realizacji celów strategicznych przeprowadziliśmy z sukcesem emisję akcji serii I, z której pozyskaliśmy 143 mln zł, co potwierdziło uznanie inwestorów giełdowych dla naszej wizji rozwoju spółki. Związek SEL24/MEN1703 został podany pierwszym pacjentom w Europie i Stanach Zjednoczonych w ramach trwającego badania fazy II, co stanowi kolejny kluczowy etap rozwoju klinicznego – powiedział prezes Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie. 

We wrześniu br. spółka rozpoczęła również projektowanie i przygotowania do fazy I/II badania klinicznego dla SEL120 we wskazaniach w guzach litych. Rozpoczęcie badania spodziewane jest na początek 2021 roku.

– Jednocześnie, podejmujemy liczne działania zmniejszające wpływ COVID-19 na prowadzenie przez nas prac badawczych. Wprowadziliśmy najwyższe standardy sanitarne oraz działania prewencyjne mające na celu ochronę naszych pracowników i dbałość o ciągłość prowadzonych projektów. To był kolejny dobry okres w historii naszej firmy – podsumował prezes.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU)

 • Niecodzienny program motywacyjny w Ryvu Therapeutcis

  Akcjonariusze RYVU Therapeutics zdecydują 17 maja o przyjęciu programu motywacyjnego dla pracowników i współpracowników, który będzie realizowany w latach 2021-2024. W celu realizacji programu motywacyjnego prezes i główny akcjonariusz - Paweł Przewięźlikowski - dokona nieodpłatnego zbycia na rzecz spółki łącznie 1,25 mln akcji RYVU Therapeutics.

 • mWIG40 najwyżej od 3 lat, w grze Ryvu Therapeutics i CD Projekt

  Wzrosty 33 z 40 średnich spółek wywindowały mWIG40 powyżej 4.500 pkt. Ostatni raz był on tam widziany w 2018 roku. Z kolei mocna przecena akcji RYVU Therapeutics ciąży indeksowi sWIG80

 • Tąpnięcie na kursie Ryvu Therapeutics. FDA częściowo zawiesiła badanie kliniczne nad RVU120

  Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) częściowo zawiesiła badanie kliniczne fazy Ib RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotową/oporną ostrą białaczką szpikową i zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka, które prowadzone jest w Stanach Zjednoczonych. W piątek notowania RYVU Therapeutics spadają o kilkanaście procent.

 • Jest rekomendacja kupuj dla akcji Ryvu Therapeutics

  Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, w raporcie z 26 marca wydał rekomendację kupuj dla RYVU Therapeutics z ceną docelową 66,24 zł za akcję.

 • Ryvu Therapeutics ma umowę na I fazę badań klinicznych cząsteczki RVU120

  RYVU Therapeutics zawarło umowę z Covance Inc. na przeprowadzenie fazy I (eskalacja dawki) w ramach badania fazy I/II - którego celem jest określenie profilu bezpieczeństwa i skuteczności cząsteczki RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami litymi. Wartość umowy to ok. 10,2 mln zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR