Ryvu Therapeutics zamyka dwa projekty badawcze

Omawiane walory:

Zarząd Ryvu Therapeutics zdecydował o zakończeniu dwóch projektów badawczych, poinformowała spółka.

Ryvu,Therapeutcis, projekty, badawcze,

Ryvu Therapeutics (Fot. spółka)

– Zarząd Ryvu Therapeutics S.A. informuje o podjęciu 20 października 2020 roku decyzji o rewizji portfolio projektów przedklinicznych spółki. W konsekwencji spółka zdecydowała o zakończeniu projektu rozwoju dualnego antagonisty receptorów adenozynowych A2A/A2B oraz projektu w obszarze syntetycznej letalności SMARCA2. Powyższa decyzja została podjęta po konsultacji z radą nadzorczą spółki – podała spółka.

Podejmując decyzje zarząd kierował się analizą wyników naukowych uzyskanych podczas przeprowadzonych dotychczas prac badawczo rozwojowych oraz możliwościami rozwojowymi projektów w dalszych etapach. Przeprowadzono także analizę obecnego i spodziewanego otoczenia konkurencyjnego oraz wyników badań, które zostały opublikowane przez podmioty konkurencyjne prowadzące badania nad związkami ukierunkowanymi na wyżej wymienione cele terapeutyczne.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Dzięki rewizji portfolio spółka będzie mogła skoncentrować zasoby osobowe oraz finansowe, w tym środki pozyskane w ramach emisji akcji serii I, na projekcie SEL120 znajdującym się obecnie w I fazie badań klinicznych i pozostałych projektach przedklinicznych oraz wyasygnować fundusze na nowo uruchamiane projekty w zakresie odkrywania i rozwoju związków celujących w mechanizmy syntetycznej letalności – czytamy także.

Spółka rozpoczęła już pracę nad poufnymi celami białkowymi, które – w jej ocenie – mają większą szansę na stworzenie nowych, pierwszych w swojej klasie opcji terapeutycznych dla pacjentów, pomyślny rozwój przedkliniczny oraz kliniczny, jak również dają dodatkowe możliwości partneringu ze spółkami biotechnologicznymi lub farmaceutycznymi.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU)

 • sWIG80 jest najwyżej od 2007 r., w grze Oponeo.pl i Ryvu

  Inwestorzy pozostają w szampańskich humorach. Dobre nastroje na warszawskiej giełdzie, będące pochodną oczekiwań na świetny 2021 rok dla akcji, pchają w górę indeksy. Najmocniej zyskuje sWIG80, który wybił się powyżej szczytu z 2017 roku i testuje poziomy nieoglądane od 2007 roku.

 • Ryvu Therapeutics złożyło do URPL wniosek o rozpoczęcie badania klinicz. RVU120

  RYVU Therapeutics złożyło do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rozpoczęcie nowego badania klinicznego fazy I/II określającego profil bezpieczeństwa i skuteczność cząsteczki RVU120 wśród pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami litymi.

 • Ryvu Therapeutics miało ponad 12 mln zł straty netto w III kw. 2020 r.

  RYVU Therapeutics odnotowało 12,14 mln zł jednostkowej straty netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2020 r. wobec 13,07 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Ryvu Therapeutics: Ośrodki w USA wznawiają rekrutację pacjentów

  RYVU Therapeutics otrzymuje sygnały z amerykańskich ośrodków o wznowieniu rekrutacji pacjentów do badań klinicznych. Spółka szacuje, że dotychczasowe opóźnienie wyniesie ok. 3 miesiące, poinformował ISBnews wiceprezes Krzysztof Brzózka. RYVU zaprezentowało na wirtualnej konferencji American Association for Cancer Research, która odbyła się online 22-24 czerwca wyniki głównych programów badawczych spółki z obszarów immunoonkologii i immunometabolizmu nowotworów.

 • Ryvu Therapeutics ukończył pozytywnie I fazę badania klinicznego SEL24/MEN1703

  RYVU Therapeutics uzyskał od Berlin-Chemie należącej do Grupy Menarini, będącej wyłącznym sponsorem badania klinicznego SEL24/MEN1703 na mocy globalnej umowy licencyjnej, informację o zakończeniu sukcesem fazy I badania klinicznego typu first-in-human z zastosowaniem SEL24/MEN1703 - doustnego, dualnego inhibitora kinaz PIM/FLT3 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR