The Dust planuje emisję do 300 tys. akcji serii F, chce pozyskać ok. 5,5 mln zł

Omawiane walory:

Akcjonariusze The Dust zdecydują podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia, zwołanego na 17 maja br., o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 300 tys. akcji serii F, w drodze oferty publicznej, bez prawa poboru. The Dust chce pozyskać w ten sposób ok. 5,5 mln zł brutto.

thedust, gry, gamedev, emisja, akcje,

Najnowsza gra The Dust na motywach cyklu „Ja, inkwizytor” Jacka Piekary będzie nosiła tytuł „I, the Inquisitor”

– Studio planuje inwestycje w dział Quality Assurance i marketing. The Dust zamierza wyemitować do 300 tys. akcji serii F w drodze oferty publicznej z której planuje pozyskać około 5,5 mln zł brutto – czytamy w komunikacie.

Zamiarem zarządu jest skorzystanie z uproszczonej procedury oferowania akcji, w oparciu o publikację memorandum informacyjnego, sporządzonego na podstawie art. 37b Ustawy o Ofercie.

Spółka poinformowała również, że prowadzi obecnie równolegle prace nad dwoma kluczowymi etapami projektu „I, the Inquisitor”. Zespół realizuje wersję alpha gry, w której znajdą się wszystkie mechaniki i materiały potrzebne do jej ukończenia w założonym kształcie, a zarząd prowadzi rozmowy z potencjalnymi, globalnymi wydawcami.

– Po opracowaniu game loopa, który prezentujemy obecnie wydawcom oraz na bazie pierwszych opinii zwrotnych, widzimy większy niż pierwotnie zakładany potencjał naszego flagowego tytułu. Zdecydowaliśmy się na pozyskanie dodatkowych środków w drodze oferty publicznej, które zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozbudowę wybranych aspektów gry, co pociąga za sobą konieczność powiększenia zespołu. Produkcja ‚I, the Inquisitor’ przebiega zgodnie z harmonogramem i mimo wzbogacenia wcześniejszych planów podtrzymujemy termin zakończenia prac nad grą w 2022 r. Oczywiście, data premiery zostanie określona dopiero w porozumieniu z przyszłym wydawcą tytułu – powiedział prezes Jakub Wolff, cytowany w komunikacie.

– Mamy sprecyzowaną koncepcję rozbudowy ‚I, the Inquisitor’, której celem jest zwiększenie jej atrakcyjności dla graczy. Jestem przekonany, że wdrożenie zaplanowanych zmian wpłynie na maksymalizację przyszłych zysków i przyczyni się do wzrostu wartości naszej firmy z korzyścią dla jej akcjonariuszy – dodał Wolff.

The Dust jest producentem i wydawcą gier. Spółka intensywnie rozwija produkcję gier własnych. Aktualnie pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary oraz nad własnymi autorskimi symulatorami. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r. Kurs akcji spółki spada w czwartek rano o 8 proc., a za jeden walor płacono 17,40 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o THEDUST)

 • Demo gry Hotel Renovator autorstwa Two Horizons z Grupy The Dust od dzisiaj dostępne na platformie Steam

  Two Horizons, producent gier z gatunku symulatorów i renowatorów, który należy do grupy kapitałowej notowanego na NewConnect studia The Dust, udostępni dzisiaj wersję demonstracyjną wyczekiwanego przez graczy tytułu Hotel Renovator. Demo produkcji zostanie zaprezentowane z okazji letniej edycji festwalu Next na platformie Steam. Do tej pory demo zostało udostępnione recenzentom oraz influencerom gamingowym i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

 • Korekcyjne nastroje w Warszawie, w centrum uwagi spółki gamingowe

  Korekcyjne nastroje zdominowały pierwszą połowę piątkowej sesji. W pierwszej połowie dnia opierał się im jedynie mWIG40, którego na plusach utrzymywało dobre zachowanie m.in. Ten Square Games. Dziś w centrum uwagi znalazły się też inne spółki gamingowe.

 • The Dust rozpoczyna emisję akcji, w której planuje pozyskać 5 mln zł netto

  Producent z Wrocławia tworzący gry w kategorii Indie Premium oparte o adaptacje dzieł literackich, rozpoczyna publiczną emisję akcji. W ramach oferty The Dust zamierza pozyskać 5 mln zł netto na zwiększenie jakości swojego flagowego tytułu I, the Inquisitor, działania marketingowe oraz rozwój działalności wydawniczej dla spółek należących do grupy kapitałowej. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest IPOPEMA.

 • Wielki przegląd spółek gamingowych [ANALIZA TECHNICZNA]

  Dzieje się na akcjach giełdowych producentów gier wideo. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przygotował przegląd 11 najciekawszych pod kątem technicznym spółek z branży i nakreślił scenariusze bazowe na najbliższe tygodnie.

 • The Dust chce wydać grę Hotel Renovator w 2021 r.

  The Dust planuje debiut gry "Hotel Renovator", której produkcja obecnie trwa, w 2021 r., a kolejne tytuły, które mogą pojawić się także w przyszłym roku to m.in. "Car Thief Simulator" i "Airport Renovator", poinformował ISBnews prezes Jakub Wolff. Kurs akcji studia rośnie o blisko 9 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR