Upadłość na NewConnect, Aduma złożyła wniosek o likwidację

Omawiane walory:

Producent mobilnych systemów interaktywnych stracił płynność finansową i wystąpił z wnioskiem o likwidację majątku. To czwarta upadłość na alternatywnym parkiecie w tym roku.

Po nieco ponad dwóch latach od debiutu na NewConnect zarząd Adumy złożył we wrocławskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Spółka w komunikacie podała, że bezpośrednią przyczyną decyzji jest utrata płynności finansowej i brak możliwości regulowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Aduma jeszcze w 2012 roku była liderem na polskim rynku technologii interaktywnych i dotykowych oraz jedynym w Polsce producentem mobilnych systemów interaktywnych. Spółka oferowała sprzedaż oraz wynajem nośników interaktywnych, systemów dotykowych i kinetycznych wraz z niezbędnym oprogramowaniem i kreacją. Produkty firmy były stosowane głównie na rynku reklamowym. Wyświetlacze używano także w branży rozrywkowej i do celów edukacyjnych.

W II kwartale 2014 roku przychody Adumy wyniosły 3,04 mln zł i były o 410 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na czysto spółka zarobiła 216 tys. zł, co było wynikiem lepszym niż przed rokiem, gdzie widniała strata w wysokości 869 tys. zł. Skonsolidowane przychody Grupy Aduma w I połowie roku wyniosły 4,18 mln zł, a skonsolidowana strata 412 tys. zł.>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki

W dniu debiutu na alternatywnym parkiecie (24 lutego 2012 r.) akcje Adumy były wyceniane na nieco ponad 10 zł. Rok później kurs akcji rozpoczął wędrówkę na południe. We wtorek za papiery producenta mobilnych systemów interaktywnych płacono 1,40 zł.

wykres_Aduma

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o aduma)

  • Giełda zawiesiła notowania akcji i obligacji piętnastu spółek

    Zarząd Giełdy nie odpuszcza spóźnialskim i niechlujnym spółkom notowanym na alternatywnym parkiecie NewConnect. Od środy zawieszono handel akcjami piętnastu spółek, które nie wywiązały się z obowiązków informacyjnych. Dwie z nich to równocześnie emitenci notowanych na Catalyst obligacji. 

  • Rusza nowy projekt dedykowany inwestorom z NewConnect

    Firma Infinity8, autoryzowany doradca z rynku NewConnect, rozpoczęła przygotowywanie wzorcowego portfela inwestycyjnego, złożonego tylko ze spółek notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu. Docelowo biuro zamierza aktualizować portfel co miesiąc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR