O takiej końcówce roku marzyła spora część inwestorów. Przed nami ostatni tydzień handlu przed świętami, ale mimo to zapał do śrubowania wyniku wciąż ma się dobrze.
Na wykresie dziennym indeks WIG20 wypełnił minimalny zasięg z formacji odwróconej RGR. W tym miejscu warto przypomnieć sobie o projekcji wynikającej z wykresu tygodniowego. Biorąc pod uwagę nawet minimalny rozstaw trójkąta tygodniowego, podstawowy zasięg wzrostów wypada na 2.677 pkt. Ten poziom pokrywa się z górnym ograniczeniem kanału wzrostowego.
Indeks WIG dał sygnał kupna cztery miesiące temu. Na dzień dzisiejszy dopóki jest handlowany powyżej 41.313 pkt. obowiązuje trend wzrostowy. Scenariusz docelowy to atak na 50.000 pkt.
Zasięg 50.000 pkt. na WIG wynika z pomiaru trójkąta rozszerzającego się, co zostało potwierdzone idealnym ruchem powrotnym.
W grudniu wielomiesięczny sygnał kupna wygenerował mWIG40 ze stop loss na 2.416 pkt., a to oznacza wejście mniejszych spółek do gry. Grono giełdowych średniaków wygląda coraz lepiej od strony technicznej. Jest to dobry moment na rozpoczęcie poszukiwań. Niektóre z nich warto dołączyć do swojego portfela.
Na końcu stawki wlecze się sWIG80, jednak zamknięcie miesiąca powyżej 10.423 pkt. także i tutaj wygeneruje długoterminowy sygnał kupna.
To mój ostatni wpis w tej serii artykułów. Chciałem podziękować za umożliwienie mi zamieszczania swoich przemyśleń na temat rynku na tak znakomitym portalu jakim jest StockWatch.pl.
Państwu chciałem podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość i wielokrotnie za czujność, dzięki której wyłapywaliście moje potknięcia i pomyłki. Życząc wspaniałego czasu w Święta Bożego Narodzenia i sukcesów w Nowym Roku, chciałbym dodatkowo złożyć życzenie specjalne. Życzę Wszystkim, abyśmy po wybiciu z trójkąta górą w roku 2012 znajdowali się dokładnie w tym miejscu, w którym byliśmy podczas wybicia w roku 2003. Życzę także, aby strzałka narysowana na poniższym wykresie była oznaczeniem dokładnego miejsca, w którym znajdujemy się teraz. Życzę Wszystkim kilku lat nieustannej hossy i powrotu starych, dobrych czasów, kiedy rosło wszystko i przez cały czas.
Do życzeń załączam odpowiednie wykresy:
WIG20 w 2003 roku
WIG20 w 2012 roku
>> Jeżeli odpowiada Ci ten sposób podejścia do analizy papierów wartościowych, sprawdź ofertę szkoleń prowadzonych przez Pawła Szczepanika w całej Polsce. >> Użytkownicy StockWatch.pl mają gwarantowane zniżki.
Firma SIG (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych) integruje teoretyczny i praktyczny aspekt inwestowania na giełdzie. Postawiła na edukowanie Inwestorów o zróżnicowanym poziomie wiedzy, otwarta zarówno na tych doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki na giełdzie. Łączy osiągnięcia współczesnych finansów z nowatorskimi modelami praktyki inwestowania w akcje, kontakty oraz waluty.
(c) Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powyższe opracowanie nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor oraz portal StockWatch.pl nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie powyższych treści.