WIG20 okopuje się na 2.100 pkt. CCC i Dino Polska gwiazdami sesji

Omawiane walory: , , , ,

Pierwszą połowę sesji na GPW zdecydowanie zdominowały doniesienia ze spółek. Podczas gdy szeroki rynek trwa w letargu, aż kipi od emocji na akcjach m.in. CCC, Dino Polska, Libet i Pure Biologics.

CCC, Dino Polska, Prairie Mining, Libet, Pure Biologics, akcje

Źródło: ATTrader.pl

Pierwsza połowa sesji na giełdzie w Warszawie upłynęła pod znakiem niewielkich, można wręcz rzec wakacyjnych, wahań indeksów. Około 13:00 WIG20 miał wartość 2.103 pkt., co oznacza zmianę o 0,06 proc. wobec wczorajszego zamknięcia. Reprezentujący szeroki rynek WIG testował poziom 56.056 pkt. (+0,04 proc.), przez niemal cały ten czas pozostając blisko poniedziałkowego zamknięcia. Indeks mWIG40 miał wartość 3.778 pkt. (bez zmian), a sWIG80 11.588 pkt. (-0,24 proc.). To jednak pozorny spokój, bo na wielu spółkach jest naprawdę gorąco.

Akcje CCC wystrzeliły o 8,1 proc. do 138,30 zł, atakując już dziś poziom 147,50 zł. Skokowe zainteresowanie walorami obuwniczej spółki, które mocno taniały od kwietnia, testując jeszcze w piątek 3,5-letnie minima, to reakcja na lepsze od oczekiwań wyniki finansowe. W II kwartale br. zysk EBITDA spółki wprawdzie spadł o 15 proc. r/r do 341,9 mln zł, ale okazał się jednocześnie o ponad 70 mln zł wyższy niż prognozowali analitycy. Przychody w opisywanym okresie wzrosły zgodnie z oczekiwaniami o 29 proc. r/r do 1,64 mld zł.

Silnie pozytywna reakcja na raport kwartalny CCC nie oznacza jeszcze zmiany nastawienia inwestorów do spółki. Przynajmniej, jeżeli oceniać to przez pryzmat sytuacji na jej wykresie. Kluczowe dla oceny trendu będzie zachowanie kursu w okolicach 147 zł, gdzie barierę podażową tworzy linia poprowadzona po szczytach z kwietnia i pierwszych dni lipca. Dopóki notowania znajdują się poniżej tej bariery, dopóty wzrosty wciąż trzeba traktować jako korektę w trendzie spadkowym. Ewentualne wybicie ponad 147 zł otworzyłoby drogę przynajmniej do 179,50 zł, czyli do lipcowego maksimum. Kolejnym celem byłby okrągły poziom 200 zł.

Po wynika drożeją również akcje Dino Polska. Po prawie czterech godzinach handlu kurs sieci supermarketów rośnie o 8,4 proc. do 145,90 zł, powoli zbliżając się do historycznego maksimum wyznaczonego w drugiej połowie lipca na poziomie 149 zł. 

W II kwartale zysk netto Dino Polska wzrósł do 105,5 mln zł z 70,5 mln zł rok wcześniej, przekraczając rynkowy konsensus na poziomie 99 mln zł. Przychody wzrosły o 37,6 proc. w skali roku do 1,94 mld zł, co było wynikiem zgodnym z rynkowymi oczekiwaniami.

Wyniki stały się też impulsem do odbicia na taniejących już drugi rok akcjach Libetu. Kurs wystrzelił w górę o 15,2 proc. do 0,638 zł, po tym jak spółka poinformowała, że w I półroczu wypracowała 17,9 mln zł zysku netto, 30,7 mln zł zysku EBITDA i 82,9 mln zł przychodów.

Inną genezę mają natomiast silne wzrosty notowań biotechnologicznej firmy Pure Biologics, której akcje drożeją o 11,5 proc. do 38,80 zł. Projekt spółki pod nazwą PureBIKE „został rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania kwotą 29,9 mln zł”.

Takich gorących spółek jest znacznie więcej. Do tego katalogu można dodać jeszcze CD Projekt (234,50 zł; -0,6 proc.), który zapowiedział na 15 października premierę gry „Wiedźmin 3” na Nintendo Switch oraz wydanie w 2020 roku gry „Cyberpunk 2077” na Google Studia. Można dodać negatywnego bohatera sesji, spółkę Prairie Mining Limited, która koryguje wczorajszy wystrzał w górę o 27,6 proc. i dziś traci 7,5 proc., spadając do poziomu 0,62 zł. Wreszcie taką gorącą spółką jest Enter Air, którego akcje rosną o 2,3 proc. i kosztują 40 zł, przez co są dziś najdroższe w swojej historii.

Dziś karty na GPW zostały już rozdane. Do końca dnia układ sił nie powinien już się zmienić. Tematy spółkowe mogą również jutro absorbować uwagę graczy przy ulicy Książęcej. Jednak finał tygodnia będzie już należał do rynków globalnych i do tego, jakie w czwartek napłyną wstępne odczyty sierpniowych indeksów PMI z największych gospodarek i co w piątek podczas sympozjum w Jackson Hole powie Jerome Powell, szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc, dinopl, libet, Prairie, Pure)

 • Korekta na GPW nabrała rozmachu, w grze Allegro, Dino Polska i KGHM

  Wyprzedaż na Wall Street, pogorszenie nastrojów na europejskich indeksach oraz atakujące dołki z połowy lutego akcje Allegro i Dino Polska, czy korygujący KGHM, to główne przyczyny dzisiejszej słabości warszawskich indeksów. Po sesji w centrum uwagi znajdzie się Jerome Powell, szef Rezerwy Federalnej.

 • KGHM, PGNiG i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  KGHM drożejący wraz z cenami miedzi, PGNiG rosnący po wynikach i odreagowujące spadki akcje Dino Polska windują w czwartek indeks WIG20. Na szerokim rynku wyróżnia się Echo, Ursus i Braster.

 • Biotechnologia na giełdzie. Partner to podstawa

  W czwartej odsłonie cyklu biotechnologicznego serwujemy crème de la crème - to co najbardziej interesuje inwestorów, czyli komercjalizację projektów. To właśnie ten etap przynosi skokowy wzrost kapitalizacji spółki i olbrzymie zyski akcjonariuszom.

 • GPW broni się przed spadkami, w grze CD Projekt i CCC Wtorkowa sesja rozpoczęła się od trzęsienia ziemi na CD Projekcie i spadku WIG20 o blisko 0,9 proc. Jednak w miarę upływu czasu skala przeceny topnieje, dzięki czemu indeks największych polskich spółek jeszcze przed południem wyszedł na plus.
 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR